V bratislavskom Ružinove pribudne regulovaná parkovacia zóna Svätoplukova - Košická, pokuta príde vodičom poštou

Za parkovanie na chodníkoch hrozí pokuta a odtiahnutie vozidla
Foto: archívne, Pixabay

Bratislava pokračuje v rozširovaní zóny regulovaného parkovania v lokalite Ružinov – Nivy. Ako hlavné mesto informuje na sociálnej sieti, v zóne Svätoplukova – Košická spúšťajú reguláciu parkovania 15. júna.

Od tohto termínu bude v lokalite možné parkovať cez pracovné dni od 14:00 do 6:00 len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného. Rezidenti si môžu parkovaciu kartu kúpiť online cez stránku www.paas.sk lebo na klientskych miestach.

Zóna sa spúšťa vo fázach

Po Starom Ružinove a štvrti 500 bytov ide o ďalšiu lokalitu v rámci zóny Ružinov – Nivy, kde bude zavedená regulácia parkovania. „Zónu Ružinov – Nivy spúšťame postupne vo fázach, po tom, ako pre jej jednotlivé časti pripravíme projekt organizácie dopravy a vyznačíme parkovacie miesta,“ konštatuje mesto.

Poslednou zaregulovanou bola zóna Hlavné stanica – Blumentál v Starom Meste, ktorú spustili 25. mája. Do leta by sa zóna regulovaného parkovania mala rozšíriť na celú oblasť Nív – od Starého Mesta po Bajkalskú ulicu.

Pokuta príde poštou

Parkovné je možné uhradiť cez mobilné aplikácie, pričom v súčasnosti je zapojených už päť aplikácií. Ďalšou možnosťou je úhrada za parkovanie u parkovacích asistentov v teréne, mesto pripravuje tiež možnosť úhrady v partnerských prevádzkach a postupne pribudnú aj automaty.

Kontrola parkovania bude realizovaná cez objektívnu zodpovednosť, pri parkovaní mimo vyznačeného miesta alebo bez oprávnenia dostane držiteľ vozidla upozornenie a pokutu poštou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom