Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DPMK
Električka Dopravného podniku mesta Košice. Foto: dpmk.sk.
30. 08. 2017 13:04 Ostatné od NasaDoprava.skSITA

V Košiciach bude opäť jazdiť električka na sídlisko Nad jazerom a do Barce

Zároveň sa začína ďalšia etapa rekonštrukčných prác, počas ktorej bude úplne vylúčená električková doprava na Triede SNP na sídlisku Terasa

KOŠICE 30. augusta (SITA) – Od soboty 2. septembra bude v Košiciach obnovená električková doprava na sídlisko Nad jazerom, do Barce a na ulicu Boženy Němcovej. Zároveň sa začína ďalšia etapa rekonštrukčných prác, počas ktorej bude úplne vylúčená električková doprava na Triede SNP na sídlisku Terasa.

Informovala o tom hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice, a. s., (DPMK) Michaela Karaffová. Ako dodala, z týchto dôvodov nastanú od druhého septembra zmeny v košickej MHD.

Päť električkových liniek bude jazdiť po obnovených tratiach

Vo vylúčenom úseku električkovej dopravy na Triede SNP bude premávať linka náhradnej autobusovej dopravy označená x6 po predĺženej trase Námestie Maratónu mieru – Amfiteáter – Nová nemocnica – Spoločenský pavilón – SOŠ automobilová.

Električkové linky 2, 3, 4, 7 a 8 budú premávať po obnovených trasách. Električková linka 6 bude premávať po zmenenej trase zo Staničného námestia cez Moldavskú a Alejovú na sídlisko Nad jazerom. Električka č. 9 nebude premávať.

Električkové linky označené R s konečnou zastávkou U.S. Steel Košice R1 a R2 budú premávať po pôvodnej trase, električky R3 a R4 pôjdu po zmenenej trase. Linka R6 bude premávať len od Moldavskej ulice. Električková linka R7 nebude premávať a nahradia ju ostatné linky označené R.

Obnovia pôvodné trasy troch autobusových liniek 

„DPMK vydáva ku všetkým linkám električkovej dopravy nové cestovné poriadky. Na prestup medzi električkovou a náhradnou autobusovou dopravou odporúčame cestujúcim prestupný uzol SOŠ automobilová,“ informovala Karaffová.

Ako informovala Karaffová, od 2. septembra sa obnovujú pôvodné trasy autobusovej dopravy liniek 12, 19 a 24.

Zmeny v doprave pre technologické práce na električkovej trati

DPMK upozorňuje cestujúcu verejnosť, že počas piatka 1. septembra, dôjde k zmenám v električkovej doprave. Dôvodom sú technologické práce na električkovej trati. Električková linka 6 bude premávať po skrátenej trase zo Staničného námestia do vozovne DPMK.

Električková linka 9 a autobusová linka x9 nebudú premávať, nahradí ich autobusová linka x6. Električková linka R2 bude po celej trase nahradená autobusmi. Autobusová linka x6 bude zo sídliska Nad jazerom premávať po predĺženej trase Nad jazerom – Spoločenský pavilón – Amfiteáter – Námestie Maratónu mieru.

K téme

Prešovská MHD bude mať jedenásť nových vozidiel V Žiline už jazdí 27 nových energeticky úsporných trolejbusov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X