Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykle_cesta.jpg
Foto: Pixabay.com
5. 06. 2019 8:39 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

V Košiciach pribudnú nové cyklochodníky

Mesto Košice a Slovenský vodohospodársky podnik podpísali Memorandum o spolupráci zameranej na rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky

Memorandum o spolupráci pri projektoch a aktivitách zameraných na rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky podpísalo mesto Košice a Slovenský vodohospodársky podnik (SVP). Obe strany sa zaviazali k vzájomnej informovanosti a konzultáciám k pripravovaným projektom. Informoval o tom v tlačovej správe Magistrát mesta Košice.

Memorandum sa týka projektov, ktoré by sa mali realizovať v povodí Hornádu a ďalších tokoch, kde sú navrhované trasy cyklistických komunikácií.

Zároveň budú svoje aktivity koordinovať tak, aby sa na území mesta Košice vybudovala ucelená Medzinárodná cyklistická trasa Eurovelo 11, ktorá je navrhovaná pozdĺž toku Hornádu.

Prvá cyklocesta už na budúci rok

Priaznivci cyklistiky v metropole východu si už budúci rok môžu vyskúšať novú cyklocestu. Povedie po pravej strane Hornádu, od konca cyklochodníka na Bosákovej ulici, cez Rampovú, až k železničnému mostu ponad rieku.

Cyklochodník postaví SVP z eurofondov na obslužnej komunikácii. Začiatok stavebných prác v predpokladanej výške 450-tisíc eur je naplánovaný ešte v tomto roku, cyklisti by ho mohli začať využívať v roku 2020.

„Výstavba cyklochodníkov a rozvoj cyklodopravy v Košiciach sú prioritou nového vedenia mesta,“ uviedol primátor mesta Jaroslav Polaček.

„V marci sme riešili využitie milióna eur, ktorý máme v rozpočte vyčlenený na tento účel. Určili sme si najdôležitejšie úseky v rámci projektovej realizácie a možnosti, ako napríklad prepojiť železiarne s mestom cyklochodníkom a ďalšie úseky v rámci mesta. Aj toto Memorandum s SVP prispeje k tomu, aby sme mohli lepšie spolupracovať, navzájom si vymieňať informácie,“ dodal.

Priamo v meste Košice je momentálne 28 kilometrov cyklotrás, väčšinou ide o združené chodníky pre peších a cyklistov. Ďalších 160 kilometrov cyklotrás sa nachádza na území Mestských lesov.

Mesto má spracovanú Stratégiu rozvoja dopravy a dopravných stavieb, ktorého súčasťou je navrhovaná ucelená sieť cyklotrás.

Odporúčané články

Na Orave odvezie cyklistov k turistickým chodníkom cyklobus Motoristi sa musia pripraviť na obmedzenia pre likvidáciu odpadu z lokality Majetkár

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X