V Liptovskom Mikuláši zmodernizujú autobusovú dopravu

Modernizácia vozového parku
Foto: ilustračné, ARRIVA Liorbus

Tender na prevádzku mestskej hromadnej dopravy v Liptovskom Mikuláši vyhrala spoločnosť ARRIVA Liorbus. Tá má obnoviť vozový park. Spolu osem nových autobusov začne premávať v sobotu 15. júna.

Podiel nových autobusov vo vozovom parku tak presiahne 70 percent. Informoval o tom Ján Meľuch zo spoločnosti Arriva Liorbus.

Tender na prevádzkovanie mestskej hromadnej dopravy vyhrala spoločnosť ARRIVA Liorbus začiatkom tohto roka.

Už v júni vymení 8 z 11 autobusov zo svojho vozového parku. Dosluhujúcu techniku nahradia nové nízkopodlažné autobusy typu SOR BN 9,5. „Sme radi, že cestujúcim v Liptovskom Mikuláši vieme ponúknuť pohodlnejšiu jazdu na nových autobusoch,“ povedal Karol Petőcz, výkonný riaditeľ ARRIVA Liorbus, a.s.

Omladia vozový park

Zavedením nových autobusov sa doterajší priemerný vek vozového parku znížil z 11 rokov na 3 roky. Zvyšné tri autobusy budú za nové, so zvýšenou kapacitou prepravených cestujúcich, nahradené na jeseň. Štandardom v nových nízkopodlažných autobusoch je bezplatné pripojenie na internet prostredníctvom wifi, klimatizácia a informačný LCD panel v interiéri.

Lm55.jpg
Zľava: primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč a generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA László Ivan ARRIVA Liorbus.

Nové autobusy budú okrem jednotlivých zastávok MHD obsluhovať aj mestské časti a priľahlé obce. „Obyvatelia Liptovského Mikuláša určite nové autobusy ocenia. Spoluprácu so spoločnosťou ARRIVA Liorbus vnímam ako správny krok k zabezpečeniu kvalitných dopravných služieb v meste,“ povedal primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Vyšší komfort má motivovať cestujúcich

Generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku László Ivan je toho názoru, že verejná doprava musí byť bezpečná, pohodlná a spoľahlivá. Len tak sa stane pre obyvateľov Liptovského Mikuláša dobrou alternatívou k cestovaniu vlastnými autami.

Autobusy MHD modernizujeme jednak kvôli väčšiemu pohodliu cestujúcich, ale aj kvôli životnému prostrediu, ktoré nové autobusy menej zaťažujú,“ dodal Ivan na záver.

Nové autobusy
Staré autobusy nahradia novými ARRIVA Liorbus

Okrem Liptovského Mikuláša obnovila spoločnosť ARRIVA prímestské autobusy v Nitre a Nových Zámkoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BlcháčLászló Ivan