V marci a apríli budú rozsiahle výluky na trati Bratislava-Komárno, upozorňuje RegioJet

Foto: regiojet.sk

Výluky budú spôsobené predlžovaním staničných koľají. 

Cestujúcich na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno čakajú v marci a apríli rozsiahle výluky spôsobené predlžovaním staničných koľají. Ako informuje koordinátor PR a komunikácie spoločnosti RegioJet Martin Žarnovický, na mnohých úsekoch vlaky nahradia autobusmi. „Správca železničnej infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánuje počas nasledujúcich dvoch mesiacov stavebné práce na časti infraštruktúry, ktorá na nevyhnutný čas obmedzí aj prevádzku vlakov RegioJet,“ uviedol.

Meškania môžu trvať aj niekoľko desiatok minút

V dotknutých úsekoch zabezpečí RegioJet za svoje vlaky náhradné autobusy, cestujúci sa však musia pripraviť na meškania, ktoré môžu trvať aj niekoľko desiatok minút. RegioJet sa súčasne dohodol so Železničnou spoločnosťou Slovensko na vzájomnom vyčkávaní zmeškaných vlakov na trase Bratislava – Komárno a Komárno – Nové Zámky. RegioJet upozorňuje, že v autobusoch náhradnej dopravy bude obmedzená preprava bicyklov, detských kočíkov a cestujúcich na invalidnom vozíku.

Foto: SITA/Jana Birošová.

Vlaky budú nahradené autobusmi

Od soboty 3. marca do utorka 6. marca bude časť vlakov RegioJet v úseku Dolný Štál – Veľký Meder nahradená autobusmi, v sobotu bude výluka ešte rozsiahlejšia a znemožní jazdu ďalších vlakov medzi Dunajskou Stredou a Komárnom, nahradené budú autobusovou dopravou. Od stredy 7. marca do piatka 23. marca budú medzi 10:00 – 18:00 všetky vlaky v úseku Dunajská Streda – Veľký Meder nahradené autobusmi.

V sobotu 24. marca nebudú niekoľko hodín premávať vlaky medzi Dunajskou Stredou a Orechovou Potôňou, v nedeľu 25. marca sa musia cestujúci pripraviť na výluku v úseku Orechová Potôň – Lehnice. Výluky budú pokračovať aj v apríli. Podrobné informácie o výluke nájdu cestujúci na webovej stránke www.regiojet.sk a na oznamoch v žltých vlakoch a pobočkách RegioJetu.

Foto: SITA/Jana Birošová.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom