V Novom Meste ubudnú parkovacie miesta, nová cyklotrasa spojí Vajnorskú ulicu s Račianskou

cyklista, bicykel, cyklotrasa
Foto: ilustračné, Getty Images

V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto pribudne cyklotrasa spájajúca Vajnorskú ulicu s Račianskou cez štvrť Zátišie. Ako o tom informovali na oficiálnej webovej stránke banm.sk, mali by ju začať vyznačovať v najbližších dňoch. Pre cyklotrasu tak ubudnú parkovacie miesta, autá budú môcť stáť len na južnej strane Pluhovej ulice.

V stavebne dobudovaných obytných štvrtiach, ako je Zátišie a Ľudová štvrť, nie je možné vybudovať nové oddelené cyklotrasy. V takýchto situáciách sa snažíme budovať cyklistické koridory vyznačením samostatného pruhu na existujúcej vozovke a zvýhodnením cyklistov, napríklad povolením obojsmernej jazdy cyklistov v jednosmerných úsekoch,“ uviedli na stránke.

V nasledujúcich dňoch začnú s vyznačovaním hlavného mestského cyklistického okruhu číslo 5. Tento úsek je dlhý 1,4 kilometra a spája ulice Vajnorská a Račianska. Začína sa na križovatke Vajnorská a Zátišie, vedie ulicami Zátišie, Hattalova, Pluhová, Kukučínova a Janoškova k Mladej garde.

Na prevedenie cyklistov obojsmerne cez jednosmerný úsek Zátišia je využitý protismerný cyklistický pruh vo vozovke pri chodníku pred domami na Zátiší 1 až 17. Pokračuje obojsmerným vedením po Zátiší a Hattalovej ku Pluhovej. V jednosmernom úseku Pluhovej na Kukučínovu ulicu je vzhľadom na šírku vozovky povolená obojsmerná jazda cyklistov bez vyznačenia vodorovným dopravným značením,“ vysvetlili na stránke. Ďalej bude cyklotrasa pokračovať cez železničné priecestie k McDonaldu a čerpacej stanici OMV, kde sa napojí na Račiansku ulicu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom