Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak ZSSK
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: SITA/Branislav Bibel.
15. 04. 2019 13:57 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA Diskusia

V období veľkonočných sviatkov čaká na cestujúcich viac vlakov

Železničná spoločnosť Slovensko vypraví spolu dva mimoriadne rýchliky, osemnásť posilových vlakov a posilní aj 27 vlakov InterCity o 29 vozňov.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v období nadchádzajúcich veľkonočných sviatkov posilňuje dopravu. Počas sviatočného obdobia vypraví spolu dva mimoriadne rýchliky, osemnásť posilových vlakov a posilní aj 27 vlakov InterCity (IC) o 29 vozňov.

Informoval v pondelok národný osobný vlakový dopravca.

„Prvý mimoriadny rýchlik 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46) pôjde v stredu 17. apríla. Opačným smerom sa cestujúci môžu odviezť v utorok 23. apríla druhým mimoriadnym vlakom R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava hl. st. 20:16),“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Oba mimoriadne rýchliky, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky, budú zostavené z desiatich vozňov 2. triedy.

Vlak ZSSK
Foto: slovakrail.sk.Foto: slovakrail.sk

Posilové vlaky od štvrtka do pondelka

„Posilové vlaky, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku, budú premávať od štvrtka 18. apríla do pondelka 22. apríla,“ priblížil Kováč. Posilnené IC vlaky pôjdu od utorka 16. apríla do piatka 19. apríla a od pondelka 22. apríla do stredy 24. apríla. Cestovný poriadok mimoriadnych vlakov a kompletný prehľad posilových vlakov sú zverejnené na stránke slovakrail.sk v aktualitách.

Na základe technických možností bude dopravca operatívne posilňovať vybrané pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR, REX a Os. „ZSSK vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúča cestujúcej verejnosti, aby si cestovné doklady zaobstarala v dostatočnom časovom predstihu,“ upozornil hovorca ZSSK.

Cestovné lístky a rezervácie miesta si cestujúci môžu zakúpiť nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj prostredníctvom nového responzívneho e-shopu či mobilnej aplikácie Ideme vlakom. „V záujme osobného komfortu odporúčame cestujúcim aj zabezpečenie miesteniek, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková,“ dodal Kováč.

ZSSK - rušňovodič
Rušňovodič. Foto: ZSSK.

Prehľad odchodov a príchodov posilových vlakov zverejnených v platnom Cestovnom poriadku 2018/2019:

štvrtok 18. apríla (Zelený štvrtok)

  • R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50)
  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Košice 23:05)
  • R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57)
  • RR 15715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:51)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Humenné 00:45)

piatok 19. apríla (Veľký piatok)

  •  SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Praha hl. n. 14:19)

nedeľa 21. apríla (Veľkonočná nedeľa)

  • REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Košice 14:50)

pondelok 22. apríla (Veľkonočný pondelok)

  • R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Bratislava hl. st. 19:31)
  • R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04)
  • RR 17840 Žitava (Banská Bystrica 15:12 – Bratislava hl. st. 19:01)
  • RR 17716 Vršatec (Žilina 16:20 – Bratislava hl. st. 19:13)
  • RR 17842 Skalka (Banská Bystrica 17:12 – Bratislava hl. st. 21:01
  • RR 17718 Hričov (Žilina 18:03 – Bratislava hl. st. 20:56)
  • RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Bratislava hl. st. 00:10)
  • REX 17728 Tribeč (Prievidza 18:34 – Bratislava hl. st. 21:29)
  • RR 17720 Bezovec (Žilina 20:20 – Bratislava hl. st. 22:47)
  • R 17935 Novohrad (Zvolen os. st. 17:13 – Košice 20:37)
  • RR 17715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:40)
ZSSK - vlak
Foto: slovakrail.sk.

Posilnené pravidelné vlaky InterCity:

utorok 16. apríla

  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

streda 17. apríla

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

štvrtok 18. apríla

  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 525 (Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

piatok 19. apríla

  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy
Vlak ZSSK
Foto: SITA/Ivan Fleischer.

pondelok 22. apríla

  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

utorok 23. apríla

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

streda 24. apríla

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy

Odporúčané články

Letná zmena cestovného poriadku vlakov začne platiť v nedeľu ZSSK poskytnú účastníkom AVON Pochodu 2019 spiatočnú cestu zdarma

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čaputová v Bruseli podporila voľbu zo zahraničia, dôležitou je aj otázka životného prostredia Giba nerozumie konaniu poslancov a hovorí, že Ústavný súd SR bude minimálne do septembra nekompletný Nezamestnaných čaká menej behania po úradoch, o dávku bude možné žiadať aj na úrade práce Trnava vystupuje zo Združenia miest a obcí Slovenska, primátor Bročka vysvetlil dôvod Prezidentka Čaputová svoj postoj k vymenovaniu ústavných sudcov nemení a víta Dankovo vyjadrenie Horúčavy ohrozujú aj zvieratá. Ako ich chrániť? Polícia našla telo YouTubera menom Etika, ktorý nedávno zverejnil video o samovražde Voľba kandidátov na ústavných sudcov: Koalícia hovorila o dohode na menách, ale zvolili iba Pfundtner

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X