V Poprade začnú po Veľkej noci stavať dvojpodlažný parkovací dom za šesťstotisíc eur

parkovanie, autá, parkovisko
Foto: ilustračné, Getty Images

Mesto Poprad začne po veľkonočných sviatkoch s výstavbou viacpodlažného parkoviska na Bajkalskej ulici za 600-tisíc eur. Nachádzať sa bude vo vnútrobloku medzi bytovými domami Antimón a Argón.

Jeho výstavba si vyžiada od 6. apríla aj obmedzenia v parkovaní. Ako v stredu informovala samospráva, výstavba je plánovaná na päť mesiacov.

Cestu čiastočne uzavrú

Počas nich nebude možné parkovanie na existujúcom parkovisku a pozdĺžne pri chodníku. Výstavba ovplyvní aj premávku vozidiel, tamojšia cesta bude čiastočne uzavretá.

Podľa zámeru by malo byť parkovisko dvojpodlažné a poskytovať celkovo 109 parkovacích miest, teda o takmer 50 viac ako v súčasnosti.

Dve stojiska budú s elektrickou nabíjacou stanicou. Zastavaná plocha bude 1 547 metrov štvorcových, pričom stavať sa bude na parcelách, ktoré vlastní mesto.

Mesto v stredu na sociálnej sieti požiadalo obyvateľov lokality, aby parkovali mimo plochy súčasného parkoviska, na ktorom sa bude stavať.

Parkovať musia zatiaľ inde

Ako vysvetlilo, výstavba náhradného, dočasného parkoviska by bola finančne aj časovo náročná, preto navrhuje iné možnosti parkovania.

Napríklad na parkovisku medzi obchodným centrom Kaufland a budovou Slovak Telekom na Moyzesovej ulici, pri viacúčelovej hale Aréna na Uherovej ulici či v iných lokalitách mesta.

Samospráva zároveň pripomenula, že hoci obdobie výstavby bude pre parkovanie náročné, po ukončení prinesie investičná akcia benefit v podobe väčšieho počtu parkovacích miest, nového pieskoviska aj výsadby stromov.

Stavať sa bude v blízkosti detského ihriska, popradská radnica tak zároveň upozorňuje rodičov, aby zvýšili dozor nad deťmi a kontrolu ich pohybu pri hraní sa v okolí staveniska.

Súhlas vlastníkov bytov

Súčasné vedenie mesta si ako podmienku realizácie projektovej dokumentácie a následne aj stavby stanovilo dosiahnutie súhlasu nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov. V danej lokalite je 417 bytov, pričom sa počítal jeden hlas na jeden byt.

Ich obyvatelia mohli o zámere hlasovať počas domových schôdzí v apríli a máji 2019. Počas nich si mohli pozrieť vizualizáciu zámeru, na ďalšie otázky im odpovedali zástupcovia samosprávy.

Obyvatelia vnútrobloku zámer odsúhlasili počtom hlasov 306, čo je 73,38 percenta z celkového počtu 417 bytov, informovala o tom v minulosti agentúru SITA vedúca odboru výstavby na Mestskom úrade v Poprade Kristína Horáková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom