V tuneli Višňové vypukol požiar. Hasiči evakuovali 83 robotníkov, päť ľudí skončilo v nemocnici (video)

Sni mka obrazovky 2022 02 09 o 10.45.54.png
V tuneli Višňové nastal skrat na elektrickom vedení. Foto: Repre YT

Hasiči zo Žiliny a Martina zasahovali v utorok podvečer pri požiari na stavbe diaľničného tunela Višňové pri Žiline. Ako informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline, pre požiar elektrického kábla museli z tunela evakuovať 83 osôb, zranilo sa spolu päť ľudí.

Prieskumná akcia

Požiar síce uhasili pracovníci na stavbe vlastnými silami, avšak obidve tunelové rúry boli silne zadymené. „Hasičom po príchode dostali informáciu, že z tunela bolo evakuovaných 83 osôb, z ktorých tri boli intoxikované splodinami horenia. Ďalšie dve osoby sa podľa prvotných informácií ešte nachádzali v tuneli,“ uviedol Kypus.

Hasiči vytvorili prieskumnú a vyhľadávaciu skupinu s tunelovým špeciálom a hneď začali prieskum južnej tunelovej rúry.

Robotníci sa intoxikovali splodinami

„Obidve hľadané osoby sa podarilo nájsť po desiatich minútach približne 1 300 metrov od východného portálu tunela. Boli intoxikované splodinami horenia. Po návrate k západnému portálu boli nájdené osoby ošetrené a transportované na ďalšie ošetrenie do nemocnice v Žiline vozidlom Rýchlej lekárskej pomoci a sanitným automobilom hasičskej záchrannej služby,“ dodal Kypus.

O udalosti bola informovaná Banská záchranná služba, ktorá na miesto vyslala záchrannú skupinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kypus
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor