Veľká noc sa dotkne aj cestovných poriadkov, v Prešove a v Košiciach avizujú zmeny v MHD

Dopravný podnik mesta Košice, MHD Košice
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. (DPMP) upraví počas blížiacich sa veľkonočných sviatkov cestovné poriadky jednotlivých liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD). Tá bude v období od piatka 10. do pondelka 13. apríla premávať na základe opatrení prijatých Ústredným krízovým štábom SR v špeciálnom režime.

Ako agentúru SITA informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, v rámci tohto režimu bude mesto Prešov obsluhované obmedzene.

Viac o téme: Koronavírus

Desiatky liniek nebudú premávať

Mesto Veľký Šariš a miestna časť Kanaš budú obsluhované v režime platnom pre nedeľu. Obce Fintice, Haniska, Ľubotice, Malý Šariš, Ruská Nová Ves, Teriakovce a Záborské nebudú linkami MHD obsluhované.

Počas Veľkého piatku, Veľkonočnej nedele a pondelka nebudú v Prešove premávať linky číslo 1, 2, 4, 5, 5D, 7, 8, 11, 13, 18, 22, 24, 26, 27, 28, 30, 32, 33, 36, 38, 39, 41, 42, 44, 46.

Podľa cestovného poriadku platného pre nedeľu budú v tieto dni premávať linky 10, 12 so zachádzkou na Šidlovec, 15, 19, 29, 45, ktoré zabezpečujú prepravu k nemocnici. Linka 14 bude premávať podľa cestovného poriadku platného pre nedeľu len v úseku Čierny most – Kanaš a späť.

Linka 21 v upravenej trase

Linka 21 bude premávať v upravenej trase Išľa – Fintická – Nemocnica – Hlavná – Levočská – Cemjata a späť, v čase od 5:30 do 20:30, s odchodmi zo zastávky Išľa v nepárnu hodinu 48 minút a zo zastávky Cemjata v párnu hodinu 30 minút.

Počas soboty 11. apríla budú linky MHD premávať podľa pôvodného cestovného poriadku platného pre tento deň. Premávať nebude iba linka 26.

O všetkých týchto zmenách v cestovných poriadkoch aj o možnostiach prestupov informuje DPMP cestujúcich prostredníctvom svojej webovej stránky www.dpmp.sk, ale aj v dopravných prostriedkoch a na jednotlivých zastávkach.

Nepôjdu električky ani autobusy

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v súvislosti s nariadením vlády pristupuje od piatku 10. do pondelka 13. apríla k zmenám a obmedzeniam v prevádzke Mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabián.

„MHD bude v týchto dňoch premávať podľa cestovných poriadkov platných v režime voľné dni v čase od 04:30 do 08:00 a v čase od 16:00 do 20:00. V časoch od 8:00 do 16:00 a od 20:00 do 04:30 nepôjdu žiadne električky ani autobusy,“ uviedol Fabian.

Výnimkou budú len električkové linky R a autobusové linky RA do U. S. Steel na zabezpečenie striedania pracovných zmien o 14:00 a 22:00.

Premávať bude aj spoj linky č. 23 zo Staničného námestia na Letisko a späť, ktorý zabezpečí dopravu zamestnancov spoločností v tamojšom priemyselného parku po skončení ich pracovnej zmeny.

Linka 10 bude skrátená

Počas veľkonočných sviatkov bude skrátená linka 10, ktorá bude premávať len po, respektíve od zastávky Luník VIII a nebude tak obsluhovať zastávku OC Optima. Zmeny sa týkajú aj nočných liniek, ktoré nebudú premávať.

Posledné nočné spoje budú vypravené o polnoci zo štvrtka 9. apríla na piatok 10. apríla zo Staničného námestia v smere na sídlisko a do Šace. Opätovne budú vypravené v utorok 14. apríla o 3:15 zo sídlisk a Šace na Staničné námestie.

Od utorka 14. apríla bude MHD opäť premávať v pôvodnom rozsahu 24 hodín denne podľa cestovných poriadkov platných pre voľné dni.

Vzhľadom na výsledky monitoringu pristupuje DPMK od 14. apríla k posilneniu spojov na dvoch linkách. „Linka č. 51 bude vypravená tak, aby na trase Sídlisko Ťahanovce – Námestie osloboditeľov vznikol 10-minútový interval v čase špičky. Okrem toho sa na linke č. 21 obnovuje počas pracovných dní spoj s odchodom o 05:10 zo Staničného námestia v smere na PHV U. S. Steel a späť,“ dodal Fabian.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka ŠitárováVladimír Fabian
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik mesta PrešovDPMK Dopravný podnik mesta Košice