Verejné prístavy dajú pripraviť strategickú dokumentáciu pre modernizáciu prístavu Komárno

Štátna spoločnosť Verejné prístavy plánuje dať vypracovať Strategickú dokumentáciu pre rozvoj a modernizáciu verejného prístavu Komárno (na snímke). Foto: Verejné prístavy

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, predpokladaná cena za poskytnutie uvedenej služby predstavuje 766,2 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Spoločnosť Verejné prístavy plánuje na financovanie projektu využiť aj peniaze Európskej únie cez Nástroj na prepájanie Európy.

Štátna spoločnosť Verejné prístavy, a. s., plánuje dať vypracovať Strategickú dokumentáciu pre rozvoj a modernizáciu verejného prístavu Komárno. Predpokladá na to vynaložiť predbežne 766,2 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (919,4 tis. eur vrátane dane). Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, spoločnosť chce na financovanie uvedenej služby využiť aj peniaze Európskej únie cez Nástroj na prepájanie Európy (CEF).

Zákazka je rozdelená na dve časti. Vypracovanie Strategického plánu rozvoja verejného prístavu Komárno má trvať deväť mesiacov za odhadovanú sumu 261,6 tis. eur a vypracovanie štúdie realizovateľnosti Modernizácia verejného prístavu Komárno v trvaní osemnásť mesiacov má predpokladanú cenu 504,6 tis. eur bez dane. Uchádzači môžu predkladať ponuky do 31. marca.

Spoločnosť Verejné prístavy, a. s., so sídlom v Bratislave bola založená v januári 2008. Zámerom vzniku spoločnosti sú optimalizácia prevádzkovania majetku štátu v podmienkach komerčného prostredia a zefektívnenie využitia dopravnej infraštruktúry vo verejných prístavoch Bratislava, Komárno a Štúrovo v záujme rozvoja vnútroštátnej a medzinárodnej vodnej dopravy. Základné imanie firmy je 564,3 mil. eur, akcionárom je Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom