Video: Nadzvukový automobil Bloodhound už dosiahol rýchlosť 806 kilometrov za hodinu

Bloodhound
Nadzvukový automobil Bloodhound v stredu popoludní dosiahol svoju doteraz najvyššiu rýchlosť, a to konkrétne 806 kilometrov za hodinu. Reprofoto: www.youtube.com

Nadzvukový automobil Bloodhound v stredu popoludní dosiahol svoju doteraz najvyššiu rýchlosť, a to konkrétne 806 kilometrov za hodinu. Auto testujú v Hakskeenpan v Juhoafrickej republike. Počas každého testu pritom zvyšujú jeho rýchlosť a zhromažďujú potrebné dáta.

Cieľom projektu je prekonať súčasný rýchlostný rekord 1227,929 kilometra za hodinu, ktorý vytvoril ešte v roku 1997 automobil Thrust SSC. Riadil ho vtedy Andy Green, ktorý sedí za volantom aj v Bloodhounde. Ten by mal na budúci rok dostať raketový motor a vďaka nemu sa postarať o nový rekord.

Tím sa zameriava aj na bezpečné zastavenie auta, pričom počas stredajšieho testu sa sústredili na dva padáky, ktoré sa nachádzajú v jeho zadnej časti.

Najbližšiu jazdu naplánovali na piatok. Celý projekt môže pokračovať vďaka britskému podnikateľovi Ianovi Warhurstovi, ktorý ho zachránil pred finančným kolapsom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andy GreenIan Warhurst