Video: Uber vyvíja lietajúce taxíky, majú zmierniť dopravné zápchy

Uber Air
Lietajúce taxíky spoločnosti Uber. Reprofoto: www.youtube.com

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Americká dopravná spoločnosť Uber si vybrala austrálske Melbourne ako tretie pilotné mesto pre svoj program lietajúcich taxíkov.

S testovaním služby Uber Air tam začne už v roku 2020 a komerčnú prevádzku plánuje odštartovať o tri roky neskôr.

Zmierni dopravné zápchy

Melbourne je prvým mestom mimo územia USA, kde Uber uvedie svoje vzdušné taxíky. Okrem toho tak urobí v Dallase a Los Angeles.

Zvýšená vzdušná mobilita podľa Uberu pomôže zmierniť dopravné zápchy v mestách. „S rastúcimi veľkými mestami nebude veľké spoliehanie sa na súkromné vlastníctvo automobilov udržateľné. Uber Air má obrovský potenciál pomôcť znížiť preťaženie ciest,“ vyjadril sa Eric Allison z Uber Elevate, leteckej divízie spoločnosti.

Otvoria laboratórium v Paríži

Podľa neho by 19-kilometrová cesta z hlavného obchodného centra Melbourne na letisko trvala s využitím služby Uber Air zhruba 10 minút, zatiaľ čo autom je to približne hodina.

Na lietajúcich taxíkoch Uber spolupracuje s americkým Národným úradom pre letectvo a vesmír (NASA), armádou a výrobcami Embraer a Pipistrel Aircraft. Spoločnosť vlani oznámila, že chce otvoriť v Paríži laboratórium, kde by vyvíjala lietajúce taxíky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom