Víkendová zmena času sa dotkne aj nočných rýchlikov, cestujúci si v nich pospia o hodinu dlhšie

|||||
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Zmena letného času na stredoeurópsky počas najbližšieho víkendu v noci zo soboty 30. októbra na nedeľu 31. októbra na tratiach na Slovensku ovplyvní jazdu dvoch nočných diaľkových vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., (ZSSK).

Vlaky zostanú stáť vo vybraných železničných staniciach a v jazde budú pokračovať po hodine už podľa stredoeurópskeho času (SEČ).

Zmena sa dotkne dvoch vlakov

Národný vlakový osobný dopravca o tom informoval v pondelok s tým, že pôjde o vlaky R 614 Zemplín Tatran z Humenného (odchod 21:54) do Bratislavy (príchod 5:49) a R 615 Tatran Zemplín z Bratislavy (22:53) do Humenného (6:33).

V noci zo soboty na nedeľu cez najbližší víkend sa hodiny o tretej hodine ráno posunú o jednu hodinu dozadu, teda na druhú hodinu.

„Na tratiach susedných železníc budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 3:00, pôjdu už podľa SEČ,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Vypravia posilové vlaky

Dopravca z dôvodu očakávaného zvýšeného pohybu cestujúcich pri príležitosti Sviatku všetkých svätých 1. novembra opäť vypraví posilové vlaky.

Pridá štrnásť vlakov, z toho jeden regionálny expres a trinásť rýchlikov. Všetky posilové vlaky sú zapracované v platnom cestovnom poriadku.

„Zároveň budú podľa technických možností jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os, u ktorých je predpoklad vyššieho záujmu cestujúcej verejnosti o cestovanie v týchto vlakoch,“ priblížil Kováč.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko