Vláda v stredu o zmene Operačného programu Integrovaná infraštruktúra

Ilustračné foto: SITA/Martin Medňanský.

Kabinet má zaujať stanovisko aj k návrhu na uvoľnenie finančných prostriedkov na výstavbu mosta v mestskej časti Dlhá Lúka v meste Bardejov v sume 300 tisíc eur

BRATISLAVA 5. septembra (SITA) – Vláda by mala v stredu rokovať o zmene Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) v súvislosti s úpravou finančného plánu operačného programu. Ako uvádza rezort dopravy a výstavby, cieľom materiálu je vykonanie úpravy finančného rámca OP II v nadväznosti na rozhodnutie prijaté Európskou komisiou.

„Výsledkom tejto úpravy je zníženie národnej obálky SR o 68,8 mil. eur, ktorá bude zohľadnená v troch operačných programoch,“ tvrdí ministerstvo. Ide o OPII, prioritná os Informačná spoločnosť v sume 17,4 mil. eur, Integrovaný regionálny operačný program (IROP) vo výške 15,7 mil. eur a Operačný program Výskum a inovácie v hodnote 35,7 mil. eur.

Zmení sa predseda slovenskej časti slovensko-maďarskej komisie

Kabinet má zaujať stanovisko aj k návrhu na uvoľnenie finančných prostriedkov na výstavbu mosta v mestskej časti Dlhá Lúka v meste Bardejov. Z kapitoly Všeobecná pokladničná správa má ísť na tento účel 300 tisíc eur.

Súčasťou rokovania vlády má byť aj návrh na zmenu predsedu slovenskej časti zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre otázky dopravy, spojov a ich infraštruktúry vytvorenej na implementáciu Zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskom a Maďarskom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom