Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Martin Medňanský.
5. 09. 2017 14:13 Ostatné od NasaDoprava.skSITA

Vláda v stredu o zmene Operačného programu Integrovaná infraštruktúra

Kabinet má zaujať stanovisko aj k návrhu na uvoľnenie finančných prostriedkov na výstavbu mosta v mestskej časti Dlhá Lúka v meste Bardejov v sume 300 tisíc eur

BRATISLAVA 5. septembra (SITA) – Vláda by mala v stredu rokovať o zmene Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) v súvislosti s úpravou finančného plánu operačného programu. Ako uvádza rezort dopravy a výstavby, cieľom materiálu je vykonanie úpravy finančného rámca OP II v nadväznosti na rozhodnutie prijaté Európskou komisiou.

„Výsledkom tejto úpravy je zníženie národnej obálky SR o 68,8 mil. eur, ktorá bude zohľadnená v troch operačných programoch,“ tvrdí ministerstvo. Ide o OPII, prioritná os Informačná spoločnosť v sume 17,4 mil. eur, Integrovaný regionálny operačný program (IROP) vo výške 15,7 mil. eur a Operačný program Výskum a inovácie v hodnote 35,7 mil. eur.

Zmení sa predseda slovenskej časti slovensko-maďarskej komisie

Kabinet má zaujať stanovisko aj k návrhu na uvoľnenie finančných prostriedkov na výstavbu mosta v mestskej časti Dlhá Lúka v meste Bardejov. Z kapitoly Všeobecná pokladničná správa má ísť na tento účel 300 tisíc eur.

Súčasťou rokovania vlády má byť aj návrh na zmenu predsedu slovenskej časti zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre otázky dopravy, spojov a ich infraštruktúry vytvorenej na implementáciu Zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskom a Maďarskom.

K téme

Vláda nesúhlasí s návrhom opozície na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby Ministri odsúhlasili dodatočných 250 miliónov eur na rozvoj dopravnej infraštruktúry

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X