Vlak SuperCity Pendolino sa vracia na železničné trate, premávať začne už čoskoro

DOPRAVA: Modernizované Pendolino Košièan
Vlak Pendolino v stanici Ružomberok. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

Vlaky SuperCity Pendolino medzi Prahou a Košicami po pol druha roku začnú opäť premávať v závere septembra.

Informovala o tom v piatok Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v súvislosti s mimoriadnou zmenou cestovného poriadku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), ktorá vstupuje do platnosti v sobotu 21. augusta a zahŕňa novinky a zmeny vo vedení vlakov diaľkovej dopravy v septembri.

Vlaky zastavila prvá vlna koronavírusu

„Vedenie vlakov bolo pozastavené spolu so všetkými medzištátnymi spojmi ešte počas 1. vlny koronavírusu od marca 2020,“ uviedol k opätovnému zavedeniu uvedených vlakov hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Vlak SC Pendolino 243 s odchodom z Prahy 15:12 a príchodom do Košíc 23:11 bude znovu jazdiť od 24. septembra.

Bude vedený v piatky a 27. októbra, 16. novembra, nepôjde 29. októbra. Vlak SC Pendolino 242 s odchodom z Košíc 4:47 a príchodom do Prahy 12:27 bude opätovne zavedený od 25. septembra. Premávať bude v soboty a 28. októbra, 17. novembra, nepôjde 30. októbra.

Autovozeň nebude radený

Cestujúci musia počítať s obmedzeniami vedenia autovozňa v nočných rýchlikoch z dôvodu výluky. Autovozeň na prepravu automobilov nebude preto radený zo 4. na 5. septembra vo vlaku R 614 Tatran Zemplín na trati Humenné 21:54 – Bratislava Hl. stanica 5:49.

„Vlak R 614 bude mať v noci zo 4. na 5. septembra zmenený cestovný poriadok v úseku Humenné – Liptovský Mikuláš a bude v tomto úseku vedený ako vlak R 11614,“ priblížil Kováč. Autovozeň nebude radený ani z 5. na 6. septembra vo vlaku R 615 Tatran Zemplín na trati Bratislava Hl. stanica 22:53 – Humenné 6:33.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republikyZSSK Železničná spoločnosť Slovensko