K vlakom RegioJet-u budú na východe jazdiť nadväzné autobusy

RegioJet - vlak
Foto: RegioJet.

Súkromná dopravná spoločnosť RegioJet sa dohodla so spoločnosťami SAD Humenné, SAD Prešov a BUS Karpaty na zabezpečení nadväzných autobusových spojov k jej vlakom do Bratislavy a Prahy cez Žilinu. Cestujúcim na východe Slovenska bude na piatich autobusových linkách od 17. októbra stačiť jeden lístok s prestupom na vlaky v Kysaku, Košiciach a Poprade. 

Súkromný dopravca RegioJet, a.s. v spolupráci s autobusovými spoločnosťami SAD Humenné, SAD Prešov a BUS Karpaty napojí mestá na východe Slovenska na svoje vlaky do Bratislavy a Prahy cez Žilinu. Ako RegioJet v piatok informoval, cestujúcim bude stačiť jeden lístok s prestupom v Kysaku, Košiciach alebo v Poprade medzi žltými vlakmi a nadväznými autobusovými spojmi partnerských dopravcov.

Nadväzné autobusy začnú jazdiť v pondelok

Päť nových autobusových liniek spomínaných troch prepravcov od pondelka 17. októbra prepojí vlaky RegioJet-u s Bardejovom, Prešovom, Starou Ľubovňou, Humenným, Vranovom nad Topľou, Svidníkom, Stropkovom, Giraltovcami, Raslavicami, Sninou, Kežmarkom, Sečovcami, Spišskou Belou a Podolíncom.

„Vážime si túto spoluprácu, vďaka nej sa výrazne zlepší dopravná obslužnosť a prepojenie východného Slovenska s Bratislavou a Českou republikou. Obyvateľom východného Slovenska sa tak spríjemní cestovanie,“ povedal majiteľ RegioJet-u Radim Jančura.

Spojenie východu s Bratislavou a Prahou sa zrýchli

Z a do Kysaku bude od a ku každému vlaku RegioJet-u premávať nadväzný autobusový prípoj do alebo z Prešova. Novinkou bude skorý ranný autobusový spoj zo Sniny, Humenného, Vranova nad Topľou a Sečoviec, ktorý odvezie cestujúcich na prvý ranný vlak RegioJet-u z Košíc do Bratislavy o 5:17 a ďalšie spoje.

Spojenie východného Slovenska s Bratislavou a Prahou sa podľa prepravcu zrýchli a bude aj cenovo atraktívnejšie. „Pri všetkých piatich linkách bude RegioJet garantovať vzájomnú nadväznosť medzi vlakmi a autobusmi, alebo zaistenie náhradného prípoja či asistencie v prípade výrazne meškajúceho spoja,“ uviedol hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj.

Medzi Prešovom a Kysakom bude päť spojov denne

Nadväzné autobusy medzi Prešovom a Kysakom budú premávať päťkrát denne v každom smere. Po začatí prevádzky nadväzných autobusových liniek sa zmení aj spojenie z Bardejova do Prahy. Táto linka bude od 1. novembra zabezpečená výhradne nadväznými autobusmi s prestupom na nočný vlak do Prahy. Autobusy budú k vlakom do Kysaku premávať v každom smere dvakrát denne , jeden bude nadväzovať na vlak RegioJet-u z a do Prahy a jeden na spoj z a do Bratislavy.

Zo stanice Poprad – Tatry bude dva razy denne cez pracovné dni v každom smere jazdiť autobus do Kežmarku, Spišskej Belej, Podolínca a Starej Ľubovne. Jeden nadviaže na vlak z a do Bratislavy a druhý z a do Prahy.

Autobusy budú od vlakov jazdiť aj do Humenného

Nadväzné autobusy budú päťkrát denne, od každého prichádzajúceho vlaku RegioJet-u, premávať aj do Humenného. Väčšina spojov zastaví aj v Sečovciach a vo Vranove nad Topľou, pričom niektoré budú zachádzať až do Sniny. Každý deň bude premávať nový skorý ranný autobusový spoj s odchodom zo Sniny o 2:35, z Humenného o 3:10, z Vranova nad Topľou o 3:45 a zo Sečoviec o 4:17 s príchodom do Košíc o 5:00. Tento autobus zabezpečí priamy prípoj na vlak do Bratislavy s odchodom o 5:17.

Nadväzné autobusy budú premávať aj do Raslavíc – dvakrát denne, do Giraltoviec a Svidníka dva- až päťkrát denne podľa konkrétneho dňa v týždni a do Stropkova raz až trikrát denne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJet