Vlaky medzi Slovenskom a Maďarskom budú premávať i napriek prísnejším opatreniam našich susedov

Premiér dočasne ruší vlaky zadarmo pre študentov
Červenú dostali reštauračné, lôžkové a ležadlové vozne. Foto: ilustračné, slovakrail.sk

Vlaky do a z Maďarska budú premávať naďalej aj napriek obmedzeniam vstupu cudzincov k našim južným susedom iniciovaných maďarskou stranou od 1. septembra.

Obmedzia lôžkové a ležadlové vagóny

Bez obmedzení pôjdu všetky medzinárodné vlaky kategórie EuroCity (EC) a EuroNight (EN) na trase Praha – Bratislava – Štúrovo – Budapešť, ako aj vlaky EC na trati Košice – Hidasnémeti – Miskolc – Budapešť, a tiež regionálne vlaky na linke Bratislava-Petržalka – Rajka – Hegyeshalom. Informovala o tom v pondelok Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v tlačovej správe.

„Obmedzené bude iba vedenie lôžkových a ležadlových vozňov na relácii Budapešť – Praha a Budapešť – Varšava vo vlakoch EN 476/477, ktoré od 1. 9. 2020 nebudú vedené v smere do Budapešti a od 2. 9. 2020 v smere z Budapešti do Prahy. Vozne na sedenie v uvedenom vlaku budú vedené bez obmedzenia na všetkých reláciách (Praha/Varšava/Berlín),“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Stopku dostali aj reštauračné vozne

Taktiež je pozastavená prevádzka reštauračných vozňov vo vlaku EC 172/173 a EC 130/131. Vzhľadom na neustále sa meniacu situáciu sa podľa národného vlakového dopravcu aj predmetné opatrenia môžu meniť.

„V súvislosti s cestovaním do Maďarska odporúčame cestujúcej verejnosti sledovať informácie, ktoré pravidelne aktualizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR,“ dodal hovorca ZSSK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRZSSK Železničná spoločnosť Slovensko