Vlaky na trati Praha - Košice majú výrazné meškanie, mohli za to popadané stromy na trati

V dôsledku silnej búrky došlo k hodinovému meškaniu vlakov Regio Jetu
V dôsledku silnej búrky došlo k hodinovému meškaniu vlakov Regio Jetu Foto: SITA/Jana Birošová

Silná búrka a popadané stromy na železničnej trati v Olomouckom kraji spôsobili niekoľkohodinové meškania na trase Praha – Ostrava – Košice. Oneskorenia avizoval štátny aj súkromný železničný dopravca.

Museli počkať na uvoľnenie koľajiska

V nočných hodinách došlo k uzavretiu diaľkovej trate v Olomouckom kraji najmä z dôvodu popadaných stromov, informoval NasaDoprava.sk hovorca súkromného železničného dopravcu RegioJet Aleš Ondrůj.„Čiastočne sa túto trať podarilo sprejazdniť okolo pol 7 ráno,“ dodal Ondrůj.

Niekoľkohodinové meškanie mali najmä nočné spoje vypravené z Prahy do Košíc a naspäť. Takmer 5 hodinové meškanie ohlásil aj štátny dopravca EN 445 Bohemia na linke do Košíc, ktorý mal pôvodne prísť o 9:08 hodine. Zamestnanci železníc pracovali na odstránení stromov a úplnom spojazdnení tratí.

„V prípade zákazníkov Regio Jetu to znamená, že majú automaticky nárok na kompenzáciu cestovného. My im, samozrejme, v priebehu niekoľkých dní budeme vracať výšku cestovného. Situácia nás veľmi mrzí, ale nedalo sa v danej chvíli naozaj nič iné urobiť, jedine počkať na uvoľnenie koľajiska,“ informoval hovorca.

Meškanie rýchlika z Košíc

Meškať bude aj rýchlik, ktorý mal byť vypravený ráno z Košíc do Prahy, avizuje hovorca. Ide najmä o súpravu, ktorá je zároveň obratovým spojom nočného vlaku a mala pre spomínané popadané stromy v Olomouckom kraji výrazné meškanie. Aj v tomto prípade budú môcť cestujúci pre meškanie požiadať o kompenzáciu.

„Doprava je v tejto chvíli obnovená. Predpokladáme, že všetky ďalšie spoje z Prahy do Košíc a naspäť, by už mali jazdiť podľa platného časového harmonogramu,“ uzavrel Ondrůj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleš Ondrůj