Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: RegioJet.
17. 02. 2019 18:41 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

Vlaky RegioJet-u na úseku Spišské Vlachy – Margecany musia nahradiť autobusy

Súkromný dopravca pre vykoľajenie nákladného vlaku pri Krompachoch a prerušenie osobnej železničnej dopravy  upozorňuje, že treba rátať aj s niekoľkohodinovými meškaniami. 

Vlaky spoločnosti RegioJet, a. s., na trase Košice – Žilina – Praha premávajú. V úseku Spišské Vlachy – Margecany, kde je po vykoľajení nákladného vlaku pri Krompachoch v sobotu večer prerušená osobná železničná doprava, musia byť vlaky nahradené autobusmi.

Ako dopravca informoval, treba preto rátať aj s niekoľkohodinovými meškaniami. Nehoda je natoľko vážna, že si na niekoľko dní vyžiada úplné zastavenie dopravy.

„Napriek tomu, že sme situáciu nezavinili, budeme cestujúcich finančne kompeznovať a v určitých prípadoch, napríklad, ak sa im neujde miesto na sedenie, im podľa zmluvných prepravných podmienok vrátime časť alebo celé cestovné,“ oznámil regioJet na svojom portále.

Reklamácie môžu cestujúci posielať na e-mail riaditel@regiojet.sk,  mali by však brať na vedomie, že reklamačné oddelenie a call centrum je maximálne preťažené.

Dopravca pre nehodu a prerušenie dopravy na časti trate prijal prevádzkové opatrenia pre vlaky jazdiace medzi Košicami a Prahou.

Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Nedeľa 17. februára

RJ 1011/409 (denný vlak Praha-Košice)

Súprava ukončila jazdu v stanici Spiššké Vlachy (medzi stanicami Spiššká Nová Ves a Kysak). Cestujúci tu prestupujú na náhradné autobusy, ktoré ich postupne odvezú k náhradnej vlakovej súprave do Margecian. Po prestúpení cestujúcich bude vlak pokračovať smer Kysak a Košice.

RJ 1020 (nočný vlak Humenné-Košice-Praha)

Vo vlaku bude znížená kapacita a nebudú v ňom radené lôžkové vozne. Cestujúcich, ktorým sa neujde miesto, vlak odvezie na státie. Dopravca odporúča stornovať lístky. V úseku Humenné – Košice je zavedená náhradná autobusová doprava.

„V úseku Košice – Margecany (medzi stanicami Kysak a Poprad-Tatry) bude vypravená špeciálná náhradná súprava. Vlak bude mať zníženú kapacitu a bude bez miesteniek. V úseku Margecany-Spiššké Vlachy odvezú cestujúcich náhradné autobusy,“ uviedol RegioJet. V úseku Spiššké Vlachy – Praha bude vypravená náhradná súprava so zniženou kapacitou a bez lôžkových vozňov.

RJ 1021 (nočný vlak Praha – Košice)

Súprava ukončí jazdu v stanici Spiššké Vlachy. „Cestujúci tu prestúpia na náhradné autobusy, ktoré ich postupne odvezú k náhradnej vlakovej súprave do Margecian. Po prestúpení cestujúcich bude vlak pokračovať smer Kysak a Košice,“ priblížil dopravca.

Foto: RegioJet.

Pondelok 18. februára

RJ 1008/400 (ranný vlak Košice – Praha)

V úseku Košice – Margecany bude vypravená špeciálná náhradná súprava. Vlak bude mať zníženú kapacitu a bude bez miesteniek. V úseku Margecany – Spiššké Vlachy odvezú cestujúcich náhradné autobusy. Od stanice Spišské Vlachy až do Prahy pôjde bežná súprava bez obmedzenia.

RJ 1012 (denný vlak Košice – Praha)

V úseku Košice – Spiššké Vlachy odvezú cestujúcich náhradné autobusy. Od stanice Spišské Vlachy až do Prahy pôjde bežná súprava bez obmedzenia.

Výluka sa dotkne aj ďalších spojov v nasledujúcich dňoch. Spoločnosť bude o náhradnej doprave informovať.

K téme

Vlaková doprava pre nehodu v Krompachoch nebude naplno obnovená asi ani v stredu Medzi Dolným Štálom a Dunajskou Stredou nahradia vlaky autobusy

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Zuzana Čaputová zakončí návštevu susedných štátov na Ukrajine Tunel Sitina v smere do Petržalky je pre nehodu neprejazdný Tropická búrka Humberto sa zmenila na hurikán, vydali výstrahu pre severozápadnú časť Bahám Teplé počasie sa končí, prudké ochladenie prinesie na Slovensko mrazy a na hory sneh Vždy nadáva a uráža, obul sa Danko do Matoviča a kritizoval aj Kotlebu a ministra Kamenického Peter Sagan sa na klasike v Montreale držal v skupine favoritov, ale v závere mu došli sily Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X