Vlaky RegioJetu vlani prepravili 9,7 milióna cestujúcich

|
Foto: RegioJet.

Počet pasažierov vo vlakoch súkromného dopravcu v minulom roku medziročne vzrástol o 29 %. RegioJet za minulý rok očakáva podľa predbežných neauditovaných výsledkov zisk pred zdanením takmer 100 mil. CZK.

Spoločnosť RegioJet, a. s., v roku 2018 prepravila vo vlakoch na všetkých svojich linkách 9,7 milióna cestujúcich, čo je oproti roku 2017 viac o 29 %.

Druhý najväčší železničný dopravca v Českej republike a na Slovensku v utorok zároveň informoval, že za minulý rok očakáva podľa predbežných neauditovaných výsledkov zisk pred zdanením takmer 100 mil. CZK. Rekordný výsledok podľa spoločnosti poukazuje na vysokú rentabilitu realizovaných investícií v železničnej doprave.

Medzi Bratislavou a Komárnom 3,7 milióna osôb

Diaľkové vlaky RegioJetu na trasách Praha – Ostravsko, Praha – Košice – Humenné a Praha – Brno – Bratislava/Viedeň vlani previezli spolu 5,9 milióna pasažierov. Medziročne ich počet vzrástol o 1,2 milióna najmä pre zavedenie nových spojov medzi Prahou, Brnom, Viedňou a Bratislavou. Vlaky na regionálnej trati Bratislava – Komárno využilo 3,7 milióna cestujúcich, teda o jeden milión viac ako v roku 2017.

Foto: RegioJet.

Nedotované vlaky sú ziskové

Majiteľ RegioJetu Radim Jančura povedal, že železničná doprava je vysoko perspektívny druh podnikania spoločnosti. „Naše nedotované vlaky sú ziskové na všetkých linkách, kde jazdíme, vrátane novozavedených spojov na trase Praha – Brno – Viedeň,“ uviedol Jančura s tým, že po roku prevádzky sú v pluse. „Práve príchod nových dopravcov a služieb na železnici je dlhodobo hlavným motorom celkového rastu osobnej železničnej dopravy,“ dodal.

Majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Tržby z cestovného 1,5 miliardy korún

RegioJet popri zisku pred zdanením v objeme takmer 100 mil. CZK očakáva za rok 2018 tržby z cestovného skoro 1,5 mld. CZK. Dosiahnutá marža nad 6 % je podľa spoločnosti najvyššia v histórii vlakovej dopravy aj v porovnaní s inými dopravcami a vytvára silný základ pre realizáciu ďalších investícií do nákupu nových vozidiel alebo prevádzky na nových tratiach. Spoločnosť chce investovať do nákupu a rekonštrukcie vozidiel za dva až tri roky vyše 1 mld. CZK.

(1 EUR = 25,593 CZK)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJet