Vo štvrtok sa pre štrajk v Košiciach zastaví verejná doprava

DPMK - električky
Električková doprava v Košiciach. Foto: SITA/Viktor Zamborský.
Odborári DPMK vstupujú 9. mája do dvojhodinového ostrého štrajku

Odborári Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) vstupujú po neúspešnom rokovaní s vedením podniku do ostrého štrajku. Po rokovaniach o tom agentúru SITA informoval šéf odborovej organizácie vodičov pri DPMK Ivan Horváth.

„Kolektívne vyjednávanie začalo ešte 2. mája 2018 so starým vedením a pokračovalo 23. februára s novým. Zamestnanci a štrajkový výbor nesúhlasili s tým, aby sme naďalej čakali, a tak štrajkový výbor rozhodol, že dňa 9.mája vstupujeme do ostrého štrajku, ktorý bude zatiaľ dvojhodinový,“ uviedol Horváth.

Mesto: O možnosti štrajku nás neinformovali

„Vedenie mesta Košice sa od začiatku rokovaní s odborármi snaží o obojstranne prospešnú dohodu. Žiaľ, ani dnešné stretnutie k dohode neviedlo. Odborári odmietli aj náš návrh na to, aby, podobne ako v prípade U.S. Steelu, viedol vzájomné rokovania sprostredkovateľ, ktorý predloží návrh riešenia sporu. Odborári nám povedali, že nevidia dôvod na využitie tohto zákonného inštitútu,“ povedal pre agentúru SITA po rokovaniach predseda predstavenstva DPMK Marcel Čop.

Ako ďalej dodal, bol nepríjemne zaskočený informáciami o prerušení dopravy 9. mája na dve hodiny. „Pri rokovacom stole žiadne takáto informácia ani raz nezaznela, preto nepovažujeme takýto postup z ich strany za férový,“ konštatoval Čop.

Aj napriek takémuto konaniu zo strany odborárov je podľa svojich slov naďalej pripravený s odborármi rokovať tak, aby sa našli prijateľné riešenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom