Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Električka, doprava
Foto: ilustračné, SITA/KR PZ Bratislava
22. 08. 2019 15:35 Cestná dopravaBratislava Marek elias.jpg od nasaDoprava.sk

Aktualizované: Vodiči bratislavskej MHD budú štrajkovať v prvý školský deň

  • aktualizované 22. augusta 15:35

Vodiči Dopravného podniku Bratislava vstúpia v pondelok 2. septembra do výstražného štrajku. Oznámil to Predseda odborov Autošofér v DP Bratislava Jozef Hitka.

Tento štrajk je pre nevyhovujúce pracovné podmienky vodičov a negarantované sociálne istoty zamestnancov DPB a.s.,“ informoval.

Na štrajk si odborári vybrali prvý školský deň po skončení letných prázdnin. Začne sa o 4:00 a skončí do 7:00. Samotnú dopravu do škôl by tak ovplyvniť nemal.

Verejnosť žiadajú o pochopenie

Týmto sa ospravedlňujeme obyvateľom a návštevníkom Bratislavy za to, že mnohé spoje MHD nebudú premávať,“ uviedol Hitka. Zároveň verejnosť požiadal o pochopenie situácie vodičov.

Uvedomujeme si, že sme financovaní z peňazí daňových poplatníkov, a preto chceme službu pre obyvateľov vykonávať zodpovedne a kvalitne. Ale náš zamestnávateľ, DPB a.s., nám to neumožňuje. Bojujeme aj za vás, za kvalitnejšie a kultúrnejšie cestovanie,“ uzavrel Hitka.

Budú pokračovať v rokovaniach

Dopravný podnik Bratislava sa podnetmi odborovej organizácie Autošofér náležite a v súlade s osobitnými a vnútornými predpismi podniku zaoberá a starostlivo ich preveruje, nakoľko nielen spokojnosť vodičov MHD, ale všetkých zamestnancov DPB, je jednou z priorít podniku. DPB rešpektuje ústavou Slovenskej republiky garantované právo na štrajk. V prípade, ak niektorí z vodičov využijú toto právo, DPB urobí všetko pre to, aby sa jeho realizácia dotkla cestujúcej verejnosti čo najmenej,“ uviedol v stanovisku DPB.

„Dopravný podnik v súčasnosti čaká na pridelenie rozhodcu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorý by určil odborovú organizáciu/odborové organizácie oprávnené na uzatvorenie kolektívnej zmluvy, nakoľko odborové organizácie nekonajú spoločne a vo vzájomnej zhode. Následne bude vedenie podniku pokračovať v rokovaniach,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

DPB podľa svojho prieskumu neočakáva veľký počet vodičov, ktorí sa zapoja do štrajku odborovej organizácie Autošofér.

K téme

Video: Verejnú dopravu v Paríži paralyzoval masový štrajk, dôvodom je reforma dôchodkového systému Ďalší štrajk pilotov British Airways ovplyvní stovky letov a desaťtisíce cestujúcich

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X