Vodiči budú môcť používať ďalší úsek obchvatu Bratislavy, spoločnosť D4R7 dokončila úsek D4 medzi križovatkami Podunajské Biskupice a Vrakuňa

Rýchlostná cesta R7 počas oficiálneho otvorenia cesty R7 Holice - Ketelec a časti diaľnice D4 Ketelec - Rovinka v Blatnej na Ostrove. Blatná na Ostrove, 19. júl 2020.
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Vodiči budú môcť od nedele 8. novembra využívať ďalší úsek obchvatu Bratislavy. Spoločnosť D4R7, zhotoviteľ nultého obchvatu Bratislavy, totiž dokončila úsek D4 medzi križovatkami Podunajské Biskupice a Vrakuňa.

Nový úsek diaľnice má dĺžku 3,5 kilometra a spája cesty I/63 a II/57. Začína ako jeden z výjazdov z križovatky Podunajské Biskupice (pôvodný názov Ketelec) v smere do Vrakune a vyúsťuje na rovnomennej križovatke.

Dopravná situácia pri vstupe do hlavného mesta v južnom smere od Šamorína sa vďaka tomu opäť o niečo odľahčí. Pomôže to aj vodičom smerujúcim von z Bratislavy,“ povedal generálny riaditeľ zhotoviteľa Michael Heerdt. Súčasťou nového úseku je aj nadjazd dlhý 42 metrov križujúci železnicu z Bratislavy do Komárna.

Stavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je najväčším infraštruktúrnym projektom na Slovensku, ale i jedným z najväčších PPP projektov v Európe.

Koncesionárom projektu je spoločnosť ZeroBypass s.r.o., ktorá zabezpečuje financovanie, výstavbu a prevádzku obchvatu Bratislavy počas obdobia 30 rokov. Hlavným dodávateľom projektu je spoločnosť D4R7 Construction.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Heerdt
Firmy a inštitúcie D4R7 Construction