Vodiči, pripravte sa dlhodobé dopravné obmedzenia pri Jarovciach, cesta sa uzavrie na pol roka

Vodičov čakajú dopravné obmedzenia na križovatke Jarovce
Vodičov čakajú dopravné obmedzenia na križovatke Jarovce Foto: Google maps

Od nedele 17. novembra do 30. apríla budúceho roka sa uzavrie časť cesty v smere od maďarskej hranice do Jaroviec. Počas tohto obdobia sa bude budovať nová vetva diaľnice D2 v križovatke Jarovce a jej napojenie na budúcu diaľnicu D4.

Pôvodne ohlásený termín uzávery naplánovaný na pondelok 4. novembra, bola chyba ohlásená na strane dopravnej polície, informoval tlačový odbor konzorcia D4R7.

Situácia by nemala výrazne skomplikovať dopravu

„Vzhľadom k tomu, že uzávierka ešte nie je v platnosti, nie je možné zhodnotiť, v akom rozsahu sa uzávera dotkne vodičov. V každom prípade, obchádzková trasa je naplánovaná v rámci križovatky Jarovce. Z tohto dôvodu sa nepredpokladá, že by sa uzávierka akokoľvek dotkla vodičov prechádzajúcich týmto úsekom,“ uviedol tlačový odbor spoločnosti. 

Leg.jpg
Legenda obchádzkovej trasy v čase uzávierky cesty

Ten zároveň dodal, že odo dňa, kedy sa úsek uzavrie bude konzorcium monitorovať plynulosť premávky obdobným spôsobom, ako to robí Národná diaľničná spoločnosť a Policajné prezídium.

Obchádzka predĺži jazdu iba o pár metrov

Obchádzková trasa povedie troma okruhmi a až následne sa vodič dostane na cestu, ktorá smeruje do Jaroviec. Ako uviedol tlačové oddelenie D4R7, obchádzková trasa bola schválená ako najvhodnejšia všetkými dotknutými stranami.

„Vzhľadom k tomu, že obchádzková trasa je vedená v rámci križovatky Jarovce, bude sa jednať o obchádzku niekoľko sto metrov navyše,“ dodalo tlačové oddelenie.

Či však trojitý okruh pred napojením sa na správny smer nebude vodičom komplikovať dopravu sa ukáže až v nasledujúcich dňoch, po spustení uzávery.

Spoločnosť D4R7 Construction s.r.o. je konzorciom medzinárodných spoločností- španielskej spoločnosti Ferrovial Agroman a rakúskej firmy Porr Bau. Konzorcium vzniklo za účelom realizácie Obchvatu Bratislavy – projektového riešenia a výstavby 27kilometrového úseku diaľnice D4 a 32 kilometrov rýchlostnej cesty R7. Konzorcium figuruje ako zhotoviteľ projektu, a hlavný dodávateľ koncesionára projektu D4R7, spoločnosti Zero Bypass Ltd.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Konzorcium D4R7