Vodiči z Levoče sa musia pripraviť na dopravné obmedzenia, v meste sa začína rekonštrukcia Špitálskej ulice

Uzávera cesty
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vodičov v centre Levoče čakajú dopravné obmedzenia. Pre prestavbu Špitálskej ulice bude od 18. mája časť z nej čiastočne uzatvorená. Pôjde o úsek od Sirotínskej ulice po Ulicu Gustáva Hermanna. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti.

Mesto ukončilo proces verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác, ktorým sa stala popradská spoločnosť Arprog. Ako ďalej vyplýva z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková vysúťažená suma predstavuje viac ako 494-tisíc eur bez DPH. Samospráva bude práce financovať z úverových zdrojov.

Obchádzková trasa povedie od budúcej stredy po miestnych komunikáciách Ulica Gustáva Hermanna, Sirotínska ulica, Mäsiarska ulica, Košická ulica a Kukučínova ulica. Samospráva požiadala všetkých účastníkov premávky o rešpektovanie dočasného dopravného značenia, zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť pri dodržiavaní dopravných usmernení.

Špitálska ulica sa nachádza v pamiatkovej rezervácii mesta, ide o jednosmernú komunikáciu, ktorá vedie od križovatky s Košickou ulicou po križovatku s Ulicou Gustáva Hermanna. Prestavbou komunikácie v dĺžke takmer 405 metrov by malo vzniknúť 47 parkovacích miest, pribudne nové verejné osvetlenie a na pláne sú aj sadové úpravy. V rámci sa počíta s obnovou stromovej aleje v líniových pásoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arprog