Vodičov čakajú obmedzenia na diaľnici D1, rýchlosť bude výrazne znížená

diaľnica D1
Foto: ilustračné, SITA/Rastislav Ovšonka

Vodiči môžu od pondelka 16. mája očakávať na diaľnici D1 obmedzenia. Hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková priblížila, že jedno obmedzenie bude v križovatke D1 Liptovský Mikuláš a druhé v úseku diaľnice D1 Trnava – Horná Streda.

Dôvodom čiastočnej uzávery diaľnice D1 a jej vetiev je rekonštrukcia verejného osvetlenia v križovatke Liptovský Mikuláš. Obmedzenie potrvá od 16. mája od 9:00 do 4. júna do 20:00. Na smer Žilina bude rýchlosť znížená na 60 km/hod a v úseku plochy smerovacieho a deliaceho ostrovčeka okružnej križovatky s cestou smer Demänová bude rýchlosť znížená na 50 km/hod.

Druhým dôvodom čiastočnej uzávery je výmena zvodidiel na mostoch v úseku diaľnice D1 Trnava-Horná streda. Od 16. mája od 6:00 do 29. mája do 18:00 budú trvať stavebné práce na moste ev. č. D1-078 cez kanál ZKL v km 69,500 a na moste ev.č. D1-086 cez kanál Stará Holeška v km 79,480 diaľnice D1. Práce sa konajú v pravom jazdnom páse na oboch mostoch na vonkajších rímsach. „V pravom jazdnom páse budú zachované dva zúžené jazdné pruhy. Ľavý jazdný pás bude bez dopravného obmedzenia. Dočasné dopravné značenie zabezpečí stredisko SSÚD Trnava,“ dodala Žgravčáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Žgravčáková
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť