Vodičov v Košiciach čakajú dopravné obmedzenia, mesto začne s opravou cesty na Továrenskej ulici

oprava cesty, rekonštrukcia, cestári
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mesto Košice začne v pondelok 26. júla od 8:00 so súvislou opravou miestnej komunikácie vrátane obnovy obrubníkov a priľahlých chodníkov na Továrenskej ulici.

Náklady dosiahnu vyše 100-tisíc eur

Rekonštrukciu na takmer 1800 metroch štvorcových uskutoční spoločnosť Colas Slovakia, ktorá s cenou viac ako 112-tisíc eur uspela vo verejnom obstarávaní spomedzi kvarteta uchádzačov. Informovala o tom Jana Poľová z Magistrátu mesta Košice.

Motoristi aj cestujúci v MHD sa v tejto súvislosti musia pripraviť na viaceré dopravné obmedzenia a obchádzkové trasy. Z Bačíkovej ulice bude prikázaný smer jazdy vľavo na Hlavnú s pokračovaním cez Komenského a odbočkou doprava na Strojárenské ulicu a potom opäť doprava na Gorkého.

Zákaz odbočenia

Z Hlavnej ulice v smere na Hviezdoslavovu bude zákaz odbočenia doprava na Továrenskú, vodiči musia ísť rovno a pokračovať ďalej po Hlavnej až po križovatku na Námestí maratónu mieru.

Keďže doprava na celej ulici bude od pondelka až do 31. augusta úplne vylúčená, dovtedy bude zrušená aj zastávka liniek č. 17, 19, 22 a 36 Námestie Maratónu mieru na Továrenskej ulici. Namiesto nej budú cestujúci nastupovať a vystupovať na dočasnej zastávke na konci Hlavnej ulice.

Rekonštruujú aj mosty

V metropole východu v súčasnosti prebieha aj súvislá oprava cesty na ulici Jána Pavla II na sídlisku KVP a stavia sa aj prepojovacia cesta medzi Perešom a Lorinčíkom. Zároveň sa rekonštruuje Potočná a časť Urbánkovej ulice pri štadióne Lokomotívy, ako aj Americká trieda na sídlisku Ťahanovce od nadchodu až za budovu Slovenskej Pošty.

Začiatkom augusta sa chystá aj oprava Táborskej ulice v mestskej časti Juh. Okrem toho sa rekonštruujú mosty cez Hornád a Mlynský náhon na Hlinkovej ulici, resp. na Triede L. Svobodu, ktoré by mali byť dokončené v priebehu jesene.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom