Vozovku D2 na priechode Brodské - Lanžhot a v križovatke Kúty opravia, vodičov čakajú obmedzenia

cestári, oprava cesty
Foto: ilustračné thinkstockphotos.com

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) v priebehu októbra vykoná lokálne opravy vozovky diaľnice D2 v úsekoch hraničného priechodu SR/ČR Brodské – Lanžhot a križovatky Kúty.

Oprava cementobetónového krytu vozovky v úseku hraničného priechodu Brodské – Lanžhot bude pozostávať z vybúrania poškodenej cementobetónovej vozovky, následného zhotovenia nových podkladových vrstiev, debnenia, uloženia výstuže a následne sa zhotoví nový cementobetónový kryt,“ informovala NDS na svojom portáli. Oprava vozovky križovatky Kúty spočíva vo výmene obrusnej vrstvy celej šírky vetvy, v odfrézovaní a položení vrstvy asfaltového koberca.

Dopravné obmedzenia pri oprave vozovky na hraničnom priechode D2 Brodské – Kúty by malo trvať od 1. októbra do 31. októbra (štvrtok) do 12:00, pri oprave vozovky D2 v križovatke Kúty od pondelka 7. októbra od 6:00 do nedele 20. októbra do 20:00. Náhradné termíny pre opravu vozovky v križovatke Kúty sú od 14. októbra (pondelok) od 6:00 do 27. októbra (nedeľa) do 20:00 a od 21. októbra (pondelok) od 6:00 do 31. októbra (štvrtok) do 20:00.

Doprava počas opravy v úseku hraničného priechodu Brodské – Lanžhot bude vedená vo voľnom jazdnom pruhu toho istého jazdného pásu. Doprava počas opravy vozovky križovatky Kúty bude vedená po obchádzkovej trase smerovanej na podjazd Brodské alebo nadjazd Sekule,“ priblížila NDS. Motoristov zároveň žiada o pozornosť pri riadení vozidla a rešpektovanie dopravného značenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť