Výluky obmedzia železničnú dopravu na Záhorí a juhu Slovenska

ŽSR - Senica
Žellezničná stanica Senica. Foto: zsr.sk.

Železnice Slovenskej republiky uskutočnia v stredu a vo štvrtok výlukové práce v traťových úsekoch Senica – Šajdíkove Humence a Šurany – Bánov – Nové Zámky.

Výluky čiastočne obmedzia železničnú dopravu na Záhorí a juhu Slovenska. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uskutočnia v stredu a vo štvrtok výlukové práce v traťových úsekoch Senica – Šajdíkove Humence a Šurany – Bánov – Nové Zámky. 

Výluka v úseku Senica – Šajdíkove Humence bude v stredu 13. marca od 8:00 do 13:40. „V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje oprava geometrickej polohy koľaje z dôvodu odstránenia chýb zistených meracím vlakom a strojný výrub porastu zasahujúceho do prechodového prierezu,“ informoval v utorok hovorca ŽSR Michal Lukáč.

ŽSR - Šurany
Železničná stanica Šurany. Foto: zsr.sk.

Výluka v úseku Šurany – Bánov – Nové Zámky bude v stredu 13. a vo štvrtok 14. marca od 9:10 do 12:45. „V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje výmena lepených izolovaných stykov a zváranie koľajníc do bezstykovej koľaje,“ uviedol Lukáč s tým, že práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

Keďže ide o jednokoľajné trate, prepravu cestujúcich zabezpečí Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., náhradnou autobusovou dopravou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky