Výroba v nitrianskej automobilke Jaguar ostáva naďalej prerušená, zamestnanci sa možno vrátia po Veľkej noci

NITRA: Jaguar Land Rover
Nitriansky Jaguar Land Rover a ani žilinská Kia však zatiaľ výrobu neobmedzujú. Foto: Ilustračné, SITA/Martin Havran

Výroba v nitrianskom závode Jaguar Land Rover bude prerušená do obdobia po veľkonočných sviatkoch. Pre agentúru SITA to uviedla manažérka pre firemné vzťahy spoločnosti Miroslava Remenárová. Výroba vo fabrike bola prerušená 20. marca.

Výroba funguje v obmedzenom režime

„V závode pracujú len vybrané tímy zabezpečujúce výrobu vozidla Land Rover Defender, a tie, ktoré sú určené na zabezpečenie nevyhnutných prevádzkových činností,“ doplnila Remenárová.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Automobilka pritom pozorne sleduje aktuálne návrhy opatrení vlády a je pripravená byť aktívnym partnerom pri dialógu a spolupráci so štátnymi orgánmi a predstaviteľmi vlády.

Zamestnanci dostali ochranné rúška

Jaguar Land Rover v Nitre podnikol podľa Remenárovej množstvo opatrení na ochranu zdravia svojich zamestnancov. Napríklad umožnil zamestnancom, ktorých povaha práce to dovoľuje, prácu z domu.

Všetkým zamestnancom poskytli ochranné rúška a každý týždeň ich poskytujú tým, ktorí svoju prácu vykonávajú v závode. Na pracovisku im merajú telesnú teplotu, zaviedli sa zvýšené hygienické opatrenia, zakázané sú externé návštevy v závode, nekonajú sa ani skupinové mítingy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslava Remenárová