Výrobca lietadiel Boeing hlási stratu 4,16 miliardy dolárov aj vo štvrtom kvartáli

Boeing
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký výrobca lietadiel Boeing za štvrtý kvartál vlaňajška vykázal stratu 4,16 miliardy dolárov. Stúpli totiž finančné náklady firmy na riešenie výrobných problémov pri produkcii najlepšie predávaného stroja 787 Dreamliner. Spoločnosť uviedla, že problémy pri výrobe tohto lietadla zvýšia jej mimoriadne výrobné náklady oproti pôvodnému odhadu o 2 miliardy dolárov.

Strata Boeingu za október až december 2021 bola menšia v porovnaní so stratou 8,44 miliardy dolárov v rovnakom období roku 2020, keď letecké firmy mali pre pandémiu malý záujem o kupovanie nových lietadiel.

Bez zahrnutia jednorazových položiek by strata Boeingu za október až december 2021 bola v sume 7,69 dolára na akciu. Tento výsledok je horší ako trh očakával, keďže podľa prieskumu FactSet analytici na tomto základe predpokladali stratu 36 centov na akciu.

Tržby výrobcu lietadiel v štvrtom kvartáli medziročne klesli o 3 percentá na sumu 14,16 miliardy dolárov a tiež nenaplnili prognózu analytikov, že budú v objeme 16,54 miliardy dolárov.

(1 EUR = 1,1277 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Boeing