Výstraha EUROCONTROL pre lietadlá pri Sýrii neovplyvní odlety z Bratislavy

Ilustračné foto: pixabay.com.

Letisko Košice nedisponuje žiadnymi informáciami, na základe ktorých by mali byť v najbližších dňoch zrušené odlety z košického letiska.

BRATISLAVA – Výstraha Európskej organizácie pre bezpečnosť letovej prevádzky (EUROCONTROL) pre lietadlá, ktoré sa v nadchádzajúcich dňoch plánujú pohybovať v blízkosti Sýrie, neovplyvní odlety lietadiel z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Pre agentúru SITA to v stredu potvrdila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Letisko Košice podľa jeho marketingového manažéra Juraja Totha nedisponuje žiadnymi informáciami, na základe ktorých by mali byť v najbližších dňoch zrušené odlety z košického letiska. „Toto je skôr otázka na letecké spoločnosti,“ poznamenal Toth.

Letisko Bratislava
Bratislavské letisko. Foto: bts.aero.

Travel Service berie odporúčania ako záväzné, situáciu monitoruje

Agentúra SITA oslovila letecké spoločnosti České aerolínie a Travel Service, či pre spomínanú výstrahu zavedú opatrenia pre lety svojich lietadiel v oblasti Blízkeho východu. „Odporúčania Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva (EASA) berieme ako záväzné, situáciu na Blízkom východe nepretržite monitorujeme,“ odpovedala hovorkyňa Travel Service Vlaďka Dufková.

Lietadlo spoločnosti Travel Service. Foto: travelservice.aero.

Výstraha pre možnú vojenskú akciu proti armáde sýrskeho prezidenta

Výstrahu pre lietadlá vydal EUROCONTROL pre možnú vojenskú akciu USA zameranú proti armáde sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada. Americké úrady konzultovali so svetovými spojencami spoločnú vojenskú odpoveď na údajný útok v sýrskom meste Dúmá, kde tamojšie provládne jednotky zrejme použili chemické zbrane a zabili tak množstvo civilistov.

Upozornenie v súvislosti s plánovaním letov vo východnom Stredomorí

„Počas nadchádzajúcich 72 hodín je potrebné brať do úvahy možný letecký útok v Sýrii, počas ktorého by mohlo dôjsť k použitiu rakiet zem-vzduch alebo striel s plochou dráhou letu, a počas ktorého by mohlo nastať dočasné prerušenie rádiovej navigácie,“ informovala EASA. Upozornenie je podľa nej potrebné brať na zreteľ v súvislosti s plánovaním letov v oblasti východného Stredomoria, cyperskej Nikózie.

Hlavné mesto Sýrie Damask. Foto pixabay.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Letisko KošiceLetisko M. R. Štefánika