Využite Európsky týždeň mobility a ušetrite desiatky eur na celoročnom cestovnom

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: SITA/Robert Tappert

V rámci Európskeho týždňa mobility sa Magistrát hlavného mesta Bratislava dohodol s Dopravným podnikom a. s. zmeniť tohtoročnú stratégiu ako nalákať ľudí do mestskej hromadnej dopravy.

Po minulé roky mohli držitelia vodičských preukazov jazdiť po Bratislave počas celého týždňa zadarmo. Tento spôsob sa však neosvedčil a vodiči sa po týždni vrátili do áut.

Ušetrite na cestovnom

Od 16. septembra do 30. septembra si budú môcť cestujúci zakúpiť celoročnú električenku za 199,20 eur pre dve zóny (100+101) a takýmto spôsobom ušetriť až 65 eur. Bežná cena celoročného lístka je 264,20 eur.

Zároveň cestujúci, ktorí využívajú verejnú dopravu v Bratislave a Bratislavskom kraji budú môcť využiť časovo limitovanú zľavu na ročný predplatný lístok vo výške takmer 25%.

Zľavnený ročný predplatný cestovný lístok si budú môcť cestujúci zakúpiť u všetkých dopravcov v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK), okrem dopravcu RegioJet. Platiť však budú u všetkých štyroch dopravcov, vrátane vlakov linky S70 spoločnosti RegioJet.

Znížená cena cestovného má prilákať cestujúcich

Podľa informácií uverejnených na stránke DPB, cieľom tohto pilotného projektu je podporiť predaj ročných cestovných lístkov a preveriť záujem cestujúcich o tento typ cestovného lístku.

Hlavné mesto chce podporovať prechod ľudí z áut do vozidiel MHD. Odvoláva sa na dáta zo zahraničia, ktoré ukazujú, že znížená cena ročného predplatného lístku, spolu s ďalšími opatreniami na podporu MHD, výrazne zvýšili podiel cestujúcich, ktorý si tento typ lístku zakúpili a zvýšil sa tiež podiel cestujúcich MHD.

Do tohto projektu sa zaradili dopravcovia ako Dopravný podnik Bratislava, RegioJet, Slovak Lines, Železničná spoločnosť Slovensko, Železnice Slovenskej republiky.

„Bratislava v spolupráci s Dopravným podnikom sa rozhodli pre komplexnejšie riešenia. Po celej Bratislave sa začínajú budovať BUS pruhy, nakupujú sa desiatky nových klimatizovaných vozidiel a zisťuje sa, ako by vodiči áut reagovali na zlacnenie lístkov ,“ uvádza sa na facebookovej stránke mestskej časti Rača.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava