Z Bratislavy sa po ôsmich rokoch poletí opäť pravidelnou linkou do Chorvátska

ILUSTRAČNÉ:  Letisko Bratislava
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pribudne od nedele 19. júla 2020 nová letná pravidelná linka do chorvátskeho mesta Split. Spustí ju slovenská letecká spoločnosť AirExplore s frekvenciou dvakrát týždenne.

„Lietať zo Slovenska do chorvátskeho Splitu a späť bude v stredu a v nedeľu, čo je ideálne na predĺžený víkend pre Slovákov pri slovenskom mori, na týždňovú dovolenku či 11-dňový pobyt,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika Veronika Ševčíková.

Split je vstupnou bránou pre dovolenky na Makarskej riviére v obľúbených letoviskách Makarska, Baška Voda, Omiš, Tučepi, Šibenik či Dubrovník, ale aj prístavným mestom, z ktorého vyrážajú trajekty na známe ostrovy Brač či Hvar.

„Letenky si možno zakúpiť za cenu od 69 eur za jednosmernú cestu, vrátane všetkých poplatkov a podanej batožiny, priamo na webovej stránke spoločnosti airexplore alebo cez predajcu leteniek pelikan. Lety budú v prevádzke počas letnej sezóny, do septembra. Z Letiska M. R. Štefánika tak po 8 rokoch pribúda možnosť letieť priamo z Bratislavy do Chorvátska, naposledy prevádzkoval pravidelné letecké linky medzi Bratislavou a Chorvátskom dopravca Danube Wings v roku 2012,“ dodala Ševčíková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Ševčíková