Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
|
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Patrik Horný | Foto: ZSSK
29. 03. 2019 13:05 Železničná doprava Marek elias.jpg od SITA

Z predstavenstva ZSSK odchádza Patrik Horný

Podpredseda predstavenstva odchádza do Českých drah. V predstavenstve ho nahradí Radoslav Štefánek. Podpredsedom predstavenstva bol menovaný Karol Martinček.

Z predstavenstva Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) odchádza Patrik Horný. Zastával posty podpredsedu predstavenstva a riaditeľa úseku ekonomiky a informačného manažmentu. Ako informovala ZSSK, Horný sa sa 25. marca vzdal funkcie podpredsedu predstavenstva. Do konca mája zostáva vo funkcii riaditeľa úseku.

V júni totiž nastúpi do Českých dráh na post člena predstavenstva zodpovedného za oblasť ekonomiky.

„Reforma šesťtisícovej spoločnosti, ktorá má viac ako storočnú tradíciu, a teda aj často pevne vychodené chodníčky niektorých tradícií nekorešpondujúcich s 21. storočím, bola veľká výzva, no spolu s kolegami v predstavenstve sa nám mnohé podarilo,“ vyhlásil Horný.

Dnes má podľa neho ZSSK vyššie vlastné imanie, vyrovnané hospodárenie, najazdí viac kilometrov s tým istým vozidlovým parkom, rovnakým počtom zamestnancov a pri minimálnom raste dotácie a dlhu.

„Do nových vlakov, rekonštrukcií, údržby a opráv investujeme stále viac peňazí,“ skonštatoval P. Horný.

Do predstavenstva mieri R. Štefánek

Patrika Horného v predstavenstve nahradí Radoslav Štefánek. Od júla 2016 v ZSSK riadi úsek služieb, pod ktorý spadá obstarávanie, logistika, energetika a správa nehnuteľností.

Radoslav Štefánek vyštudoval Fakultu managementu a ekonomiky na Univerzite Tomáše Bati ve Zlíně a Riga International School of Economics and Business Administration.

V predchádzajúcich zamestnaniach sa venoval najmä riadeniu strategických projektov. Patrí medzi prvých profesionálne certifikovaných projektových manažérov na území Slovenska a Českej republiky. V tejto oblasti publikuje a prednáša.

Thu.jpg
Vizuál nového strediska technicko-hygienickej údržby (THÚ) | vizualizácia: ZSSK

„Je pre mňa výzvou udržať ZSSK v nastúpenom trende vyrovnaného hospodárskeho výsledku a zároveň zabezpečiť potrebný prísun investícií. Som presvedčený, že prebiehajúce verejné obstarávania pre strediská technicko-hygienickej údržby (THÚ) ukončíme úspešne a v čo najkratšom čase. Tri strediská THÚ v Nových Zámkoch, Humennom a vo Zvolene vylepšia podmienky pre údržbu a drobné opravy zásadným spôsobom. Je to pre slovenské železnice strategický projekt, na ktorý čakali viac ako 20 rokov,“ zdôraznil Štefánek.

Do funkcie podpredsedu predstavenstva ZSSK bol menovaný Karol Martinček, ktorý je jeho členom od roku 2016 a má v ZSSK na starosti úsek obchodu.

K téme

ZSSK sa s odbormi dohodli na raste miezd Patrik Horný z vedenia Železničnej spoločnosti Slovensko odchádza do Českých dráh

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Vždy nadáva a uráža, obul sa Danko do Matoviča a kritizoval aj Kotlebu a ministra Kamenického Foto: Matej Trusa sa v zápase Fortuna ligy vážne zranil, z ihriska išiel rovno na operáciu Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Video+foto: Otec počas svadobného dňa svojej dcéry vyhodil do vzduchu vlastný dom Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Na diaľnici D1 sa zrazili dve autá, nehoda si vyžiadala aj jednu obeť

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X