Z predstavenstva ZSSK odchádza Patrik Horný

|
Patrik Horný | Foto: ZSSK

Podpredseda predstavenstva odchádza do Českých drah. V predstavenstve ho nahradí Radoslav Štefánek. Podpredsedom predstavenstva bol menovaný Karol Martinček.

Z predstavenstva Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) odchádza Patrik Horný. Zastával posty podpredsedu predstavenstva a riaditeľa úseku ekonomiky a informačného manažmentu. Ako informovala ZSSK, Horný sa sa 25. marca vzdal funkcie podpredsedu predstavenstva. Do konca mája zostáva vo funkcii riaditeľa úseku.

V júni totiž nastúpi do Českých dráh na post člena predstavenstva zodpovedného za oblasť ekonomiky.

„Reforma šesťtisícovej spoločnosti, ktorá má viac ako storočnú tradíciu, a teda aj často pevne vychodené chodníčky niektorých tradícií nekorešpondujúcich s 21. storočím, bola veľká výzva, no spolu s kolegami v predstavenstve sa nám mnohé podarilo,“ vyhlásil Horný.

Dnes má podľa neho ZSSK vyššie vlastné imanie, vyrovnané hospodárenie, najazdí viac kilometrov s tým istým vozidlovým parkom, rovnakým počtom zamestnancov a pri minimálnom raste dotácie a dlhu.

„Do nových vlakov, rekonštrukcií, údržby a opráv investujeme stále viac peňazí,“ skonštatoval P. Horný.

Do predstavenstva mieri R. Štefánek

Patrika Horného v predstavenstve nahradí Radoslav Štefánek. Od júla 2016 v ZSSK riadi úsek služieb, pod ktorý spadá obstarávanie, logistika, energetika a správa nehnuteľností.

Radoslav Štefánek vyštudoval Fakultu managementu a ekonomiky na Univerzite Tomáše Bati ve Zlíně a Riga International School of Economics and Business Administration.

V predchádzajúcich zamestnaniach sa venoval najmä riadeniu strategických projektov. Patrí medzi prvých profesionálne certifikovaných projektových manažérov na území Slovenska a Českej republiky. V tejto oblasti publikuje a prednáša.

Thu.jpg
Vizuál nového strediska technicko-hygienickej údržby (THÚ) | vizualizácia: ZSSK

„Je pre mňa výzvou udržať ZSSK v nastúpenom trende vyrovnaného hospodárskeho výsledku a zároveň zabezpečiť potrebný prísun investícií. Som presvedčený, že prebiehajúce verejné obstarávania pre strediská technicko-hygienickej údržby (THÚ) ukončíme úspešne a v čo najkratšom čase. Tri strediská THÚ v Nových Zámkoch, Humennom a vo Zvolene vylepšia podmienky pre údržbu a drobné opravy zásadným spôsobom. Je to pre slovenské železnice strategický projekt, na ktorý čakali viac ako 20 rokov,“ zdôraznil Štefánek.

Do funkcie podpredsedu predstavenstva ZSSK bol menovaný Karol Martinček, ktorý je jeho členom od roku 2016 a má v ZSSK na starosti úsek obchodu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom