Začiatok zimy spôsobil poriadne ťažkosti v doprave v častiach Chorvátska, Slovinska a Bosny a Hercegoviny

Pocasie sneh kalamita cesty balkán
Sneh ochromil dopravu v častiach Chorvátska, Slovinska a Bosny a Hercegoviny. Foto: archívne, AP Photo/Luca Bruno

Prvý sezónny sneh v stredu ovplyvnil dopravu v západnej časti Balkánu, kde úrady vo viacerých štátoch varovali motoristov pred šmykľavými cestami.

Chorvátske orgány znemožnili prístup k pobrežiu Jadranského mora všetkým nákladným vozidlám s prívesmi, pretože v niektorých oblastiach sa tvorili dlhé kolóny. Na cestách bližšie k pobrežiu silný vietor spôsoboval veľké problémy, a preto tam nepúšťali ani poschodové autobusy či motocyklistov. Veľké vlny viedli k prerušeniu trajektovej dopravy na chorvátske ostrovy.

V Slovinsku hlásili občasné prerušenia dopravy v dôsledku šmýkajúcich sa áut na viacerých úsekoch hlavných diaľnic. Horský priechod Vršič na severozápade Slovinska bol uzavretý pre všetky vozidlá okrem automobilov so snehovými reťazami. Mesto Piran na pobreží Jadranského mora vydalo výstrahu pred povodňami v nižšie položených oblastiach.

Sneh napadol aj v západnej časti Bosny a Hercegoviny, kde úrady ľuďom odporučili, aby v priebehu stredajšieho večera a štvrtka obmedzili šoférovanie na minimum. Už koncom týždňa sa však v oblasti očakáva teplejšie počasie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom