Združenie cestných dopravcov ČESMAD Slovakia má nového prezidenta, Jančovič končí vo funkcii

Pavol Jančovič, bývalý prezident ČESMAD Slovakia
Pavol Jančovič, bývalý prezident ČESMAD Slovakia Foto: ČESMAD Slovakia

Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia má nové vedenie. Doterajší dlhoročný prezident združenia Pavol Jančovič od 1. apríla na základe vlastného rozhodnutia na tejto pozícii skončil a bude sa naďalej venovať práci v širšom vedení prezídia.

Združenie povedie prvý viceprezident

Novým prezidentom združenia sa stal prvý viceprezident Pavol Piešťanský, člen prezídia a zároveň generálny riaditeľ dopravnej spoločnosti Yellow Express, s. r. o., Leopoldov. Agentúru SITA o tom v piatok informoval hovorca ČESMAD Slovakia Roman Kment.

Jančovič sa počas pôsobenia na poste prezidenta podľa združenia zaslúžil o jeho úspešné fungovanie. Zástupcovia dopravných firiem si ho počas jeho 32-ročnej praxe v prostredí dopravy a logistiky vybrali do vedúcej pozície trikrát, čo je v histórii združenia ojedinelé.

„Vždy mi záležalo, aby združenie obhajovalo záujmy dopravcov. Nám sa v neľahkej situácii, v ktorej sa odvetvie nachádza, podarilo nedávno dosiahnuť zmeny v oblasti daní z motorových vozidiel či prejazdených kilometrov v mýte,“ povedal Jančovič, ktorý je generálnym riaditeľom dopravnej spoločnosti TOPNAD, a. s., Topoľčany.

Nový šéf ocenil doterajšie vedenie

„V terajšej kríze sme za dopravcov absolvovali stovky rokovaní a dosiahli viaceré úpravy najmä v legislatíve, ktoré im činnosť uľahčujú,“ uviedol Jančovič.

Nový šéf ČESMAD Slovakia ocenil svojho predchodcu za jeho dlhoročné vedenie združenia pri obhajobe záujmov odvetvia cestnej dopravy.

„Máme rozhodne na čo nadviazať,“ povedal Piešťanský s tým, že združenie bude naďalej intenzívne pokračovať v rokovaniach s jednotlivými ministerstvami o návrhoch, ktoré predložilo na zmiernenie dopadov ekonomických následkov krízy spojenej s koronavírusom.

Konkrétne opatrenia na zvládnutie koronakrízy

„Ide o šesť konkrétnych opatrení osobitne pre sektor cestnej dopravy, ktoré by mu mali pomôcť v tejto ťažkej situácii,“ priblížil.

Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia je najväčšie a najvplyvnejšie združenie v cestnej doprave, reprezentuje viac ako 1 100 dopravných spoločností, zamestnávajúcich približne 23 tisíc zamestnancov a disponujúcich zhruba pätnásťtisíc vozidlami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol JančovičPavol Piešťanský
Firmy a inštitúcie ČESMAD Slovakia Združenie cestných dopravcov