Železnice plánujú rozsiahle opravy vozňov, rátajú so sumou viac ako 30 miliónov eur

Zssk vozen 2.trieda.jpg
Foto: ilustračné, slovakrail.sk.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) predpokladá vynaložiť na ďalšie revízne a neplánované opravy osobných vozňov rôzneho druhu za štyri roky spolu 30,17 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Odhadovaná hodnota opráv vozňov radu ARpeer, WRReer, WRRmeer, BDsheer, Aeer, Beer, Apeer, Bpeer predstavuje 15,2 milióna eur a vozňov radu Bmeer, Bdghmeer, Bdteer, Bdgteer, WLABmee 14,97 milióna eur bez DPH. Ako národný vlakový osobný dopravca oznámil vo Vestníku verejného obstarávania, obe zákazky na uvedené služby, ktoré sú rozdelené na šesť, resp. štyri časti, chce zadať cez rokovacie konanie so zverejnením.

Cena nie je jediné kritérium

Záujemcovia môžu v oboch prípadoch požiadať o účasť vo verejnom obstarávaní do 22. septembra. Výzvu na predkladanie základných ponúk, ktoré sú východiskom pre následné rokovania, pošle ZSSK záujemcom, ktorí splnia podmienky účasti.

Cena nie je jediným kritériom výberu, všetky kritériá sú uvedené len v súťažných podkladoch. Pri väčšej zákazke musia záujemcovia preukázať, že za predchádzajúce tri roky uskutočnili opravy osobných vozňov pre jednotlivé časti v objeme minimálne 120-tisíc eur až 1,55 milióna eur bez DPH.

Sú potrebné referencie

Pre menšiu zákazku sú potrebné referencie o vykonaných opravách vozňov za rovnaké obdobie, pre jednotlivé časti v rozsahu najmenej 350-tisíc eur až 2,1 milióna eur bez DPH.

ZSSK už začiatkom augusta oznámila, že chce cez rokovacie konanie s predchádzajúcou výzvou na súťaž obstarať revízne a neplánované opravy osobných vozňov viacerých druhov na štyri roky za 14,8 milióna eur bez DPH.

Predpokladaná cena opráv vozňov radu Bdmpeer, Ampeer a Bmpeer je 14,55 milióna eur a vozňov radu DDm 244,4-tisíca eur bez DPH. Záujemcovia môžu v týchto prípadoch požiadať o účasť vo verejnom obstarávaní do 3. septembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko