Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: SITA.
14. 08. 2018 16:31 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

Železnice SR zabezpečia priechod pre peších v Cesticiach závorami

Štátny správca železničnej infraštruktúry uskutočňuje v týchto dňoch výlukové práce na viacerých traťových úsekoch na východe a juhu Slovenska.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uskutočnia 15. a 16. augusta výluku na zastávke Cestice medzi výhybňou Chym a železničnou stanicou Čečejovce (okres Košice – okolie). „Cieľom týchto prác bude zabezpečenie priechodu pre peších na zastávke Cestice novým priecestným zabezpečovacím zariadením (PZZ), na priechode pribudnú závory,“ informovala v utorok hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Aktivácia zabezpečovacieho zariadenia

Doteraz nezabezpečený priechod pre peších v kilometri 19,385 na zastávke v Cesticiach, na železničnej trati Košice – Plešivec – Zvolen, bude zabezpečený svetelným priecestným zabezpečovacím zariadením 3. kategórie s celými závorami, bez aktívnej signalizácie s úplnou väzbou na pohyb železničných vozidiel, informujúce účastníkov cestnej premávky. „V rámci výluky bude zrealizovaná aktivácia samotného PZZ, stavebné výlukové práce boli už realizované v mesiacoch marec a apríl,“ uviedla Pavliková.

Hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková. Foto: zsr.sk.

Výluka na prvej koľaji medzi Čečejovcami a Chymom

Práce vykonajú zamestnanci ŽSR a vyžiadajú si výluku 1. traťovej koľaje medzi železničnou stanicou Čečejovce a výhybňou Chym, doprava vlakov v oboch smeroch bude zabezpečená po 2. traťovej koľaji. „Cestujúci vlakov osobnej dopravy v smere Plešivec – Košice budú informovaní, že na zastávke Cestice musia vystupovať a nastupovať vľavo v smere jazdy vlaku do výhybne Chym,“ priblížila Pavliková.

Železničná stanica Čečejovce. Foto: zsr.sk.
V úseku Bánovce nad Ondavou – Trebišov opravujú most

Štátny správca železničnej infraštruktúry zároveň od 13. do 18. augusta pokračuje vo výlukových prácach v úseku Bánovce nad Ondavou – Hrinište – Trebišov. V uvedenom úseku opravujú most v km 26,479 – 26,665. Počas výluky zriadia nový železničný zvršok (mostnice, koľajnice a upevňovadlá), namontujú poistné uholníky a vymenia podvaly pred a za mostom. „Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci sú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje doprava ZSSK,“ upozornila hovorkyňa ŽSR.

Železničná stanica Bánovce nad Ondavou. Foto: zsr.sk.Foto: zsr.sk

Priecestie pri Nacinej Vsi so závorami

Výlukové práce boli v utorok aj na železničnom priecestí v úseku výhybňa Petrovce nad Laborcom – železničná stanica Strážske na trati Michaľany – Medzilaborce št. hr., a to v čase od 8:30 do 20:30. Cieľom je zabezpečenie priecestia pri obci Nacina Ves priecestným zabezpečovacím zariadením so závorami. Doteraz nezabezpečené priecestie v km 49,062 bude zabezpečené PZZ 3. kategórie s celými závorami, bez aktívnej signalizácie.

„Priecestie križuje cestná komunikácia III. triedy vedúca do obce Nacina Ves. Počas výluky bude vykonaná aktivácia samotného PZZ, nakoľko stavebné výlukové práce boli zrealizované už v marci,“ informovala Pavliková. Práce nemajú vplyv na cestnú, ani železničnú dopravu.

Železničná stanica Strážske. Foto: zsr.sk.

Opravili výhybky dopravne Zemianska Olča

ŽSR vykonali v utorok výlukové práce aj v úseku Zemianska Olča – Veľký Meder (okresy Komárno a Dunajská Streda) od 8:30 do 14:40. V úseku dokončili opravu koľajového lôžka výhybiek diaľkovo ovládanej dopravne Zemianska Olča. „Po skončení výlukovej činnosti bude zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti na 30, resp. 50 km/hod.,“ uviedla Pavliková. Práce uskutočnili železničiari vlastnými kapacitami, prepravu cestujúcich náhradnou autobusovou dopravou zabezpečil dopravca RegioJet.

Odporúčané články

Železnice avizujú výluky, viaceré úseky v Banskobystrickom kraji prejdú opravami Železnice upozorňujú na viaceré výluky

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Aktualizované: V kauze zmenky vypovedal aj Mika, s obžalovaným Pavlom R. riešil niektoré veci Juhokórejské stíhačky vystrelili varovné výstrely na ruské lietadlo, ktoré narušilo vzdušný priestor krajiny Video: Peter Sagan opísal moment zo stúpania na Tourmalet, ktorý obletel celý svet Návštevy regiónov treba kombinovať s komunikáciou v médiách, tvrdí Danko a šokoval ho Kollár Začarovaný kruh: Produkcia mäsa mení klímu a klíma potom zabíja dobytok Nezamestnanosť pod päť percent má 51 okresov na Slovensku, najmenej ľudí bez práce má Trenčín Politika do škôl patrí, zhodli sa Smer-SD, SNS a Most-Híd, ale nesúhlasia s propagandou

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X