Železnice vyhlásili tender, za združenú dodávku elektriny chcú v budúcom roku zaplatiť vyše 80 miliónov eur

železnice, stanica
Foto: ilustračné, SITA/Rastislav Ovšonka

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú vynaložiť za združenú dodávku elektriny na rok 2022 predbežne 83 mil. eur bez DPH.

Súčasťou zákazky podľa vyhlásenej verejnej súťaže je dodávka elektriny do odberných miest ŽSR, zabezpečenie distribúcie elektriny, regulovaných distribučných služieb od prevádzkovateľa distribučnej sústavy, ku ktorej sú odberné miesta pripojené, ako aj ostatných súvisiacich služieb, vrátane odvodu do Národného jadrového fondu.

Zahŕňa aj prevzatie zodpovednosti

Štátny operátor železničnej infraštruktúry vo Vestníku verejného obstarávania tiež oznámil, že tender zahŕňa aj prevzatie zodpovednosti za odchýlku obstarávateľa v celom rozsahu za všetky odberné miesta voči zúčtovateľovi odchýlok.

Prevzatie zodpovednosti za odchýlku bude súčasťou ceny príplatku k priemernej referenčnej cene za dodanie jednej megawatthodiny elektriny bez DPH, ktorá je kritériom na vyhodnotenie ponúk.

Štyri tarifné pásma

Zákazka obsahuje aj záväzok odoberať od obstarávateľa elektrinu vyrobenú rekuperačným brzdením odbernými zariadeniami železničných dopravcov, teda hnacími koľajovými vozidlami, ktoré používajú miestnu distribučnú sústavu železníc.

ŽSR žiadajú dodávať elektrinu v štyroch tarifných pásmach počas 24 hodín. Trvanie zákazky je plánované od 1. januára do 31. decembra 2022, lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 13. septembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky