Železničná spoločnosť dá opraviť motory a transformátory do rušňov za 23 miliónov eur

vlak
Foto: ilustračné, SITA/Nina Bednáriková

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) plánuje opravy motorov a transformátorov do hnacích koľajových vozidiel spolu takmer za 23 mil. eur bez DPH.

Tri zákazky na tieto služby rozdelila na niekoľko častí podľa rôznych typov motorov a transformátorov, realizovať ich chce počas dvoch rokov s využitím opcie na ďalšie dva roky.

Súťaž rozdelili na desať častí

Ako vyplýva z tendrov vyhlásených vo Vestníku verejného obstarávania, cena nie je jediným kritériom výberu dodávateľov, pričom všetky kritériá sú uvedené len v súťažných podkladoch.

Predpokladaná cena opráv spaľovacích motorov, vrátane záručných prehliadok, dosahuje 6,23 mil. eur bez DPH. Súťaž zahŕňa desať častí podľa typov motorov, lehota na predkladanie a otváranie ponúk je do 13. septembra.

Rámcová dohoda spolu s opciou podľa podmienok obstarávania nesmie presiahnuť predpokladanú hodnotu zákazky.

Opravia aj trakčné transformátory

Národný vlakový osobný dopravca zároveň predpokladá vynaložiť na opravy elektrických trakčných motorov, dynám a alternátorov zhruba 15,5 mil. eur bez DPH. Tento tender vzhľadom na rozsah má 23 častí, uchádzači môžu predkladať ponuky do 14. septembra.

ZSSK chce dať opraviť aj trakčné transformátory a tlmivky skoro za jeden milión eur bez DPH. V tomto prípade je zákazka rozdelená na jedenásť častí, ponuky možno predkladať do 9. septembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko