Železničná spoločnosť Slovensko cez sviatky posilní vlaky

ZSSK - vlak
Foto: SITA/Ivan Fleischer.

Štátny osobný vlakový dopravca v tomto období vypraví dva mimoriadne rýchliky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a dva späť. Zároveň na tejto trati posilní 35 vybraných IC vlakov o 75 vozňov druhej triedy, čo je 5 700 miest na sedenie navyše. Spoločnosť tiež vypraví dvadsaťdva posilových vlakov rôznych kategórií.

BRATISLAVA 18. decembra (SITA) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) počas vianočných a novoročných sviatkov posilní vlaky. V súvislosti s očakávaným zvýšeným počtom cestujúcich v tomto období vypraví dva mimoriadne rýchliky z Bratislavy cez Žilinu do Košíc a dva späť.

„Na tejto najfrekventovanejšej trati posilní aj 35 vybraných IC vlakov, a to až o 75 vozňov druhej triedy, čo predstavuje 5 700 miest na sedenie navyše,“ informoval v pondelok riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. „ZSSK okrem toho okolo Vianoc, Nového roka a sviatku Troch kráľov vypraví dvadsaťdva posilových vlakov rôznych kategórií,“ dodal.

ZSSK - vlak
Foto: slovakrail.sk.

Mimoriadny rýchlik Bratislava – Košice pôjde 22. decembra a 5. januára

Všetky uvedené vlaky a miesta v posilových vozňoch IC vlakov sú zapracované v predajnom systéme. Mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:37 – Košice 19:41) pôjde v piatok 22. decembra 2017 a v piatok 5. januára 2018.

V opačnom smere pôjde R 11610 (Košice 14:25 – Bratislava hl. st. 20:34), a to v pondelok 1. januára a v nedeľu 7. januára 2018. Oba vlaky budú radené z miestenkových vozňov 2. triedy.

Miesta na sedenie si treba zabezpečiť včas

„Cestujúcej verejnosti odporúčame v záujme osobného komfortu zabezpečiť si včas miesto na sedenie, aj keď výrazná väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková,“ povedal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček. ZSSK tiež odporúča cestujúcim, aby využívali alternatívne predajné kanály, ako predpredaj a internet, a vyhli sa tak čakaniam v radoch pri pokladniciach.

Železničná spoločnosť Slovensko cez sviatky posilní vlaky
Foto: slovakrail.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom