Železničná spoločnosť Slovensko posilňuje osobnú prepravu v období sviatkov

Vlak ZSSK
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

V čase sviatkov všetkých svätých a pamiatky zosnulých vypraví mimoriadne rýchliky – v piatok 26. októbra z Bratislavy do Košíc a 4. novembra z Košíc do Bratislavy. Ďalších 26 posilových vlakov je už zaradených v aktuálnom cestovnom poriadku.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) posilňuje osobnú dopravu v období sviatkov všetkých svätých a pamiatky zosnulých. V piatok 26. októbra smerom na východ vypraví mimoriadny rýchlik R 11609 z Bratislavy Hlavnej stanice s odchodom o 13:48 do Košíc s príchodom 19:44.

Ako národný osobný vlakový dopravca v stredu informoval, v nedeľu 4. novembra pôjde na západ mimoriadny rýchlik R 11610 s odchodom z Košíc o 14:16 a príchodom do Bratislavy o 20:14.

Ďalších 26 posilových vlakov zahŕňa grafikon

„Oba vlaky poskytujú ešte dostatok voľných miest, napriek tomu cestujúcim odporúčame, aby si vopred zabezpečili rezerváciu miesta. Okrem dvoch mimoriadnych rýchlikov vypraví ZSSK ešte 26 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Vlak ZSSK
Ilustračné foto: slovakrail.sk.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jednou z troch nástupníckych spoločností bývalých jednotných železníc. Má základné imanie 212,44 mil. eur a jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky štátu a od decembra 2016 opäť prevádzkuje komerčné IC vlaky bez podpory štátu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom