Železničná spoločnosť Slovensko prepravila za osem mesiacov bezplatne vyše 17 miliónov ľudí

Vlak ZSSK
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel.

Železničná spoločnosť Slovensko evidovala ku koncu augusta 1 160 443 cestujúcich zaregistrovaných na bezplatnú prepravu. Z toho žiaci a študenti tvorili 45,4 % a dôchodcovia 54,6 %.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) prepravila za osem mesiacov tohto roka podľa predbežných údajov viac ako 17 miliónov cestujúcich s nárokom na bezplatnú prepravu. Je to rovnaké množstvo ako v tom istom období minulého roka. Podiel bezplatných pasažierov vo vlakoch národného osobného dopravcu predstavuje približne polovicu z celkového počtu cestujúcich.

Na bezplatnú prepravu má nárok 1,2 milióna osôb

Ako ZSSK informovala agentúru SITA, k 31. augustu evidovala celkovo 1 160 443 cestujúcich zaregistrovaných na bezplatnú prepravu. „Z toho 45,4 % tvoria žiaci a študenti a 54,6 % tvoria dôchodcovia. Z celkového počtu zaregistrovaných na bezplatnú prepravu 4,3 % predstavujú cudzinci,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.
Plánujú prepraviť spolu 74 miliónov cestujúcich

Štátny železničný dopravca predpokladá, že za celý rok 2018 prepraví svojimi vlakmi dohromady 74 miliónov cestujúcich, čo by znamenalo plánovaný medziročný nárast o 2,1 %. „Predovšetkým v druhom polroku tohto roka očakávame výraznejší medziročný nárast. Samozrejme, zmeny prepravných návykov cestujúcich vo verejnej doprava sa neuskutočňujú okamžite a je možné ich sledovať až s určitým časovým odstupom,“ dodal Kováč.

Ilustračné foto: SITA/Marko Erd.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko