Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZSSK - vlak
Foto: SITA/Ivan Fleischer.
10. 10. 2018 17:09 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA Diskusia

Železničná spoločnosť Slovensko vyhlásila tender na vzdelávanie zamestnancov

Odborné vzdelávanie a overovanie odbornej spôsobilosti zamestnancov národného osobného vlakového dopravcu môže stáť predbežne vyše jeden milión eur bez dane z pridanej hodnoty.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vyhlásila verejnú súťaž na odborné vzdelávanie a overovanie odbornej spôsobilosti svojich zamestnancov vo vybraných profesiách. Počas celého budúceho roka na to predpokladá vynaložiť 1,037 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,244 mil. eur vrátane DPH).

Školenia, skúšky a kurzy sa budú konať v školiacich strediskách vybraného poskytovateľa týchto služieb v Bratislave, Žiline, vo Zvolene a v Košiciach, ako aj v stredisku odbornej prípravy rušňovodičov. Lehota na predkladanie a otváranie ponúk v tendri je 12. novembra, platiť musia minimálne do 31. januára 2019. Národný osobný vlakový dopravca na základe výsledku verejného obstarávania plánuje uzavrieť rámcovú dohodu s jediným uchádzačom.

Minister vyzval zintenzívniť školenia zamestnancov

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek (Most-Híd) v polovici septembra vyzval štátneho dopravcu na zintenzívnenie školení zamestnancov po tom, ako cestujúci zostali uväznení vo vlaku pre rozsiahle poškodenie trakčného vedenia v Bratislave. Cestujúci mali byť zároveň odškodnení nad rámec zákona. ZSSK vtedy informovala, že zintenzívni nácvik a preškolenie všetkých zamestnancov, aby sa v prípade krízových situácií dokázali správne rozhodnúť a konať rýchlo najmä vzhľadom na bezpečnosť cestujúcich aj zamestnancov.

Rušňovodič nového rušňa Siemens Vectron. Ilustračné foto: ZSSK.
Preškolia tritisíc päťsto pracovníkov

ZSSK v júni tohto roka prijala obnovený systém zvládania obdobných krízových situácií. Zámerom je dosiahnuť maximálnu mieru prevádzkovej disciplíny, aby v akýchkoľvek budúcich situáciách a za každých okolností minimalizovala vplyvy na cestujúcich. „Bezpečnosť a komfort cestujúcich bola a bude vždy našou top prioritou. Existujúci plán počíta s preškolením 3 500 zamestnancov (z takmer šesťtisíc), na čo bude potrebný približne jeden rok. Celofiremný tréning za spoluúčasti záchranných zložiek bol už plánovaný na október a bude realizovaný, pravdepodobne, v rozšírenej špecifikácii, bohužiaľ, prvýkrát v histórii ZSSK,“ informoval v septembri hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Zamestnanci budú následne pravidelne preškoľovaní a absolvujú simulované krízové cvičenia.

Ilustračné foto: slovakrail.sk.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jednou z troch nástupníckych spoločností bývalých jednotných železníc. Má základné imanie 212,44 mil. eur a jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky štátu a od decembra 2016 opäť prevádzkuje komerčné IC vlaky bez podpory štátu.

Odporúčané články

Letná zmena cestovného poriadku vlakov začne platiť v nedeľu ZSSK poskytnú účastníkom AVON Pochodu 2019 spiatočnú cestu zdarma

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čaputová v Bruseli podporila voľbu zo zahraničia, dôležitou je aj otázka životného prostredia Giba nerozumie konaniu poslancov a hovorí, že Ústavný súd SR bude minimálne do septembra nekompletný Nezamestnaných čaká menej behania po úradoch, o dávku bude možné žiadať aj na úrade práce Trnava vystupuje zo Združenia miest a obcí Slovenska, primátor Bročka vysvetlil dôvod Prezidentka Čaputová svoj postoj k vymenovaniu ústavných sudcov nemení a víta Dankovo vyjadrenie Horúčavy ohrozujú aj zvieratá. Ako ich chrániť? Polícia našla telo YouTubera menom Etika, ktorý nedávno zverejnil video o samovražde Voľba kandidátov na ústavných sudcov: Koalícia hovorila o dohode na menách, ale zvolili iba Pfundtner

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X