Železničná spoločnosť Slovensko na Levočskú púť vypraví 28 mimoriadnych vlakov, budú zastavovať iba vo východovej a cieľovej stanici

Vlak, ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vypraví počas Levočskej púte na trati Spišská Nová Ves – Levoča v sobotu 2. júla a v nedeľu 3. júla 2022 celkovo 28 vlakov, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku. Informoval o tom dnes hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

Vlaky budú podľa hovorcu zastavovať iba vo východovej a cieľovej stanici, nebudú stáť v Harichovciach ani v Levočských Lúkach, a zároveň budú vlaky do a z Levoče vedené tak, aby boli vytvorené prípoje v Spišskej Novej Vsi od či na vlaky hlavného ťahu Košice – Žilina – Bratislava.

Vo vlakoch platia štandardné tarifné podmienky. Cestujúci na Levočskú púť si cestovné lístky na vlak budú môcť zakúpiť v ktorejkoľvek stanici v pokladniciach, prípadne u sprevádzajúceho personálu v zmysle Prepravného poriadku ZSSK.

V železničnej stanici v Levoči bude pokladnica otvorená v sobotu 2. júla v čase od 12:00 do 20:15 a v nedeľu 3. júla v čase od 6:00 do 16:10,“ dodal Kováč.

Levočská púť

Levoča je najstarším pútnickým miestom východného Slovenska. Korene mariánskeho kultu siahajú až do 13. storočia, kedy bola v Levoči postavená kaplnka, pravdepodobne ako prejav vďaky obyvateľov Spiša za záchranu pred tatárskymi vojskami (1241 – 1242). Na pamiatku tejto udalosti sa tu každoročne konali ďakovné procesie. V roku 1984 bol kostol povýšený na malú baziliku, ktorá nesie názov Bazilika Navštívenia Panny Márie. Tento rok na mieste oslávia 100 rokov od konsekrácie Baziliky na Mariánskej hore. V roku 1995 na Mariánsku horu zavítal aj sv. Ján Pavol II.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko