Železničná trať Poprad - Spišská Nová Ves musí prejsť rekonštrukciou, Doležal hovorí o veľkej investícii

vlak, trať, koľaje
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 27. mája, 11:39

Železničná trať Poprad – Spišská Nová Ves musí byť podľa ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala zrekonštruovaná do roku 2026. Uviedol to vo štvrtok 27. mája v Poprade počas stretnutia s primátorom mesta Antonom Dankom.

Podľa jeho slov ide o kľúčový projekt obnovy, vyžiada si 200 miliónov eur. Súvisí s ňou aj rekonštrukcia problémového úseku pri popradskom zimnom štadióne, v ktorom sa pravidelne tvoria zápchy.

Podľa ministra je v rámci projektu potrebná koordinácia Slovenskej správy ciest a Železníc SR. Informoval, že do konca júna plánuje zorganizovať spoločné stretnutie. Malo by sa konať opäť v Poprade. Venovať sa budú aj projektu rekonštrukcie železníc v úseku Poprad – Lučivná za 13 miliónov eur, s ktorou sa už začalo vlani.

Vlaky budú môcť v tomto úseku s dĺžkou takmer 13 kilometrov jazdiť rýchlosťou 160 kilometrov za hodinu. S touto obnovou súvisí podľa primátora Danka vyvolaná investícia v prvej časti rekonštrukcie, a to uzatvorenie priechodu priemyselnej zóny v Poprade na Teplickej ulici.

Projekt by mal pomôcť vyriešiť situáciu s dopravou pri popradskom štadióne na súčasnej štvorprúdovej ceste. „Pripravuje sa projektová dokumentácia na novú rýchlostnú dráhu, 160 kilometrovú, a v rámci tejto stavby sa bude riešiť aj takzvaný lievik,“ poznamenal primátor Popradu po stretnutí. Štvorprúdovka sa musí podľa jeho slov obnoviť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalAnton Danko