Ženevský autosalón nebude ani tento rok, neistota odrádza vystavovateľov

Autosalón v Ženeve je plný noviniek a krásnych žien
Foto: ilustračné, SITA/AP

Ženevský autosalón sa neuskutoční ani v budúcom roku. Informuje o tom portál Euronews.com s odvolaním sa na organizátorov podujatia. Dôvodom sú problémy v automobilovom priemysle súvisiace s pandémiou koronavírusu.

Negatívny dopad nedostatku polovodičov

V tlačovej správe sa organizátori odvolávajú na „pretrvávajúce cestovné obmedzenia“, ktoré by pravdepodobne zasiahli tých, čo by sa chceli na podujatí zúčastniť, nedostatok polovodičov a ďalšie problémy nepriamo súvisiace s pandémiou COVID-19.

Mnohí vystavovatelia naznačili, že neistota spôsobená pandémiou COVID-19 im znemožňuje pevne sa zaviazať k účasti na GIMS 2022. Navyše je tu aj negatívny dopad, ktorý má na výrobcov áut aktuálny nedostatok polovodičov. Kríza súvisiaca s čipmi sa pravdepodobne potiahne aj počas veľkej časti budúceho roka,“ uviedol generálny riaditeľ autosalónu Sandro Mesquita. Podujatie sa malo uskutočniť vo februári 2022.

Cena Európske auto roka bola virtuálne

Pred dvoma rokmi bol ženevský autosalón jedným z prvých veľkých podujatí, ktoré zrušili, keď sa úrady snažili dostať pod kontrolu šírenie koronavírusu vo Švajčiarsku. Podujatie sa neuskutočnilo ani v roku 2021, no udeľovanie ceny Európske auto roka usporiadali organizátori aspoň virtuálne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom