Zhotoviteľ D4R7 spolupracuje s políciou, vylučuje akúkoľvek kontamináciu pôdy

Stavba D4 a R7
Stavba D4 a R7 Foto: d4r7.com.

Polícia vo štvrtok zasahovala vo firme D4R7 Construction, s.r.o. v bratislavskom Novom Meste. Policajti preverujú aj firmy, ktoré na D4R7 pracujú. Ide o podozrenia, že sa pri výstavbe používa kontaminovaná pôda.

Koncesionár a zhotoviteľ projektu D4/R7 plne spolupracuje s políciou pri vykonávaní vyžadovaných úkonov.

Koncesionár a zhotoviteľ projektu používa pri výstavbe len materiály obstarávané od subdodávateľov, ktoré spĺňajú príslušné normy a certifikáty. Vylučujeme akúkoľvek kontamináciu pôdy alebo používanie materiálov, ktoré by mohli akýmkoľvek spôsobom ohroziť životné prostredie,“ uvádza v stanovisku konzorcium firiem zo Španielska a Rakúska Zero Bypass Limited.

Zasahovali vo firme, preverujú aj spoločnosti, ktoré na výstavbe pracujú

Bratislavskí policajti vo štvrtok od skorého rána vykonávali procesné úkony súvisiace s environmentálnou trestnou činnosťou. V rámci toho spravili viacero prehliadok bytových aj nebytových priestorov.

Podľa medializovaných informácií polícia zasahovala vo firme D4/R7 Construction, s.r.o. v bratislavskom Novom Meste, zamestnancov nevpustili do sídla. Policajti preverujú aj firmy, ktoré na D4/R7 pracujú.

Za výstavbu D4/R7 je oficiálne zodpovedné konzorcium firiem zo Španielska a Rakúska. Ide o podozrenia, že sa pri výstavbe používa kontaminovaná pôda. Prvé trestné stíhanie súvisiace s obchvatom sa začalo ešte vlani v lete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom